dnes má meniny Želmíra
zajtra Ela
23.5. 2022
Para pre voňavú bielizeň bez baktérií a alergénov
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Tiež milujete ten pocit čerstvo vypranej bielizne, ktorá vonia, je mäkká a nepokrčená? A keď sa po blahodarnom kúpeli necháte objímať osuškou takou nadýchanou ako v luxusnom hoteli? Poznáme tajomstvo, ktoré zaručí, že takto budú vaše textílie vyzerať po každom praní.

Tým tajomstvom je inteligentná technológia 6. ZMYSEL, ktorá sama prispôsobuje všetky procesy momentálnej náplni. A potom tiež para. Tá vás ochráni pred baktériami a alergénmi, bielizeň bude zakaždým voňavá a nadýchaná, a textilné vlákna oživené a vyrovnané.

Unikátna technológia 6. ZMYSEL

Inteligentná technológia 6. ZMYSEL rozpozná pomocou senzorov množstvo vloženej špinavej bielizne a s ohľadom na zvolený typ tkaniny sama upraví prací cyklus tak, aby bol výsledok dokonalý s minimálnou spotrebou vody, energie aj času. A to aj vtedy, keď práčka nie je úplne naplnená. Oplatí sa preto vybrať si tú najväčšiu práčku, ktorú vám priestor dovolí – pohodlne doma vyperiete aj objemné textílie, ako napríklad prešívané deky alebo aj textilné pelechy pre domácich miláčikov.

 

Práčky Whirlpool FreshCare+ so silou pary

Pokiaľ často zabúdate a bielizeň na vás hodiny čaká v bubne, čoskoro bude plná nevzhľadných, odolných záhybov, bude hrubá a určite nebude práve voňať. „Vlhké prostredie bez prístupu vzduchu je totiž doslova živnou pôdou pre baktérie, škodlivé plesne a ďalšie patogény sprevádzajúce hnilobný proces. Ten sa začína už po pár hodinách, keď bielizeň nečinne leží v bubne,“ vysvetľuje Darina Papáčová, odborníčka spoločnosti Whirlpool. Niekedy sa prítomnosť škodlivých patogénov, ktoré majú na svedomí nevábny pach, prejaví až po usušení bielizne. Určite vás nepoteší.

Aby sa to nestávalo, prevzdušňujú práčky Whirlpool s jedinečnou inovatívnou funkciou FreshCare+ vypranú bielizeň jemnou parou a v pravidelných intervaloch otáčajú bubnom na obidve strany. Takže bielizeň zostane svieža, mäkká a nepokrčená, kým ju nevyberiete z práčky, nezavesíte, alebo nevložíte do sušičky. A to až šesť hodín po skončení pracieho cyklu.

Para navyše vyrovná vlákna, takže sa potom bielizeň ľahšie žehlí. Funkciu FreshCare+ môžete aktivovať na začiatku prania, alebo kedykoľvek v jeho priebehu, keď viete, že nestihnete vypranú bielizeň hneď vybrať, pretože napríklad máte naplánovaný hovor, alebo idete na chvíľu von. A tiež ju môžete kedykoľvek zrušiť. Túto skvelú funkciu nájdete u spredu plnených práčok, a to ako u veľkokapacitných s hĺbkou 60 a viac cm, tak dokonca aj u úzkych, ktoré potrebujú na hĺbku len 43,5 cm. Vyberiete si tak, či už máte doma miesta dosť, alebo úplne málo.

Steam Hygiene pre likvidáciu baktérií

Para vám skvelo pomôže pri starostlivosti o znečistenú a potenciálne aj infikovanú bielizeň, či už ide o utierky, uteráky, obrusy, alebo o bežné oblečenie. Niektoré práčky FreshCare+ sú vybavené (okrem už spomenutej funkcie pre osvieženie vypranej bielizne parou) aj samostatnými parnými programami. Zvlášť v súčasnej zložitej situácii príde vhod program Steam Hygiene s funkciou sanitácie bielizne parou v závere pracieho cyklu, ktorý bielizeň hygienicky ošetrí a spoľahlivo zlikviduje až 99,9 % baktérií a ďalších škodlivých organizmov vrátane alergénov.

Steam Refresh pre osvieženie suchej bielizne

Užitočná je aj funkcia osvieženie suchej bielizne jemnou parou u spredu plnených práčok – o pár minút je všetko hotové a textílie sú mäkké, našuchorené a zbavené prípadných pachov. Hodí sa to u krátko nosenej, ale inak čistej bielizni, ktorú je zbytočné opäť prať, alebo keď sa ponáhľate a celý prací cyklus by ste nestihli. Alebo pre osvieženie sezónnych textílií, ktoré boli dlho uložené v skrini.

FreshCare

Funkciu pre osviežovanie vypranej bielizne, ktorú nemôžete hneď po vypraní vybrať a zavesiť, ponúkajú dokonca aj zvrchu plnené práčky Whirlpool. Využívajú podobne znejúcu funkciu FreshCare – aj tá bude udržiavať vypranú bielizeň v perfektnej kondícii, kým ju nevyberiete z bubna, a to jemnými otáčavými pohybmi bubna až 6 hodín po dopraní. Výsledkom tejto jemnej rotácie je pohyb vzduchu vo vláknach. Aj tento proces zabraňuje množeniu baktérií a pokrčeniu bielizne, a uľahčuje žehlenie. Keď uvidíte u zvrchu plnených práčok Whirlpool magické slovo ZEN, znamená to, že sú poháňané najpokročilejším účinným a spoľahlivým indukčným motorom s priamym pohonom a veľmi dlhou zárukou 20 rokov (po registrácii). Možno ich ani nebudete počuť, pretože hlasitosť sa pohybuje na úrovni šepotu. Navyše sú úsporné aj čo sa týka elektrickej spotreby.

 

Najzaujímavejšie modely s funkciou FreshCare+ a FreshCare

Všetko, čo si môžete želať,
má novinka štandardných rozmerov Whirlpool FFD 9448 BCV EE

Skvelo vybavená je aj slim práčka do malých priestorov Whirlpool FWSG 71283 BV CZ N

Milovníkov „vrchoviek“ nadchne extra tichá, zhora plnená práčka Whirlpool TDLR 65242BS CS/N

9 kg, hĺbka 63 cm, 6. ZMYSEL, prevzdušňovanie vypranej bielizne parou FreshCare+, sanitácia bielizne parou Steam Hygiene, osviežovanie suchej bielizne parou Steam Refresh, SoftMove, Clean+, tichý motor Inverter so zárukou 10 rokov po registrácii, veľký displej v slovenskom jazyku, komfortný plniaci otvor široký 34 cm.

7 kg, hĺbka len 43,5 cm, 6. ZMYSEL, prevzdušňovanie vypranej bielizne parou FreshCare+, osviežovanie suchej bielizne parou Steam Refresh, SoftMove, Clean+, tichý motor Inverter so zárukou 10 rokov po registrácii, veľký displej v slovenskom jazyku, komfortný plniaci otvor široký 34 cm.

6,5 kg, 6. ZMYSEL, ZEN – extra tichý indukčný motor so zárukou 20 rokov po registrácii, prevzdušňovanie vypranej bielizne FreshCare, množstvo programov, vrátane rýchlych a extra úsporných, dávkovanie prostriedkov do otvorov priamo vo veku, po dopraní sa bubon vždy otočí otváraním nahor, veľký ovládací panel v slovenskom jazyku.

Cena 479 €

Cena 339 €

Cena 449 €

 

Štyri tipy odborníka
pre správne pranie bielizne

Kto by si neprial, aby oblečenie vyzeralo rovnako skvelo po vypraní, ako keď viselo na vešiaku v obchode? Máme pre vás štyri odborné rady, ktoré stojí za to dodržiavať. Zaručia vám, že si bielizeň sami neobratným zaobchádzaním nezničíte.

 

Bielizeň roztrieďte

Bielizeň určenú na pranie si rozdeľte na kôpky – v prvom rade podľa farieb na bielu či svetlú a tmavú. Tmavé farby totiž hlavne na bavlnených tkaninách horšie „držia“, a svetlú bielizeň by mohli nevratne zafarbiť, alebo spôsobiť nevzhľadné „zašednutie“. Ďalším hľadiskom je povolená teplota prania. Chúlostivé textílie, ktoré sa musia prať na 30 alebo 40 stupňov, nejde prať dokopy s tými, ktoré budete prať pri vyššej teplote. Nezabudnite skontrolovať všetky vrecká a vyberte vreckovky, mince a akékoľvek iné poklady, ktoré sa v nich nachádzajú.

 

Perte naruby, zapnite gombíky a zipsy

„Odporúčam prať oblečenie naruby. Na lícnej strane sa spravidla nachádzajú gombíky, lemy, flitre a pod., ktoré by sa trením pri praní mohli poškodiť, alebo by mohli poškodiť ostatnú bielizeň. Vetrovky a bundy so zipsom je vhodné zapnúť – zips by mohol poškodiť ostatné odevy. Posteľnú bielizeň je tiež dobré zapnúť – často sa stane, že sa v priebehu prania viac textílií „naskladá“ do jednej väčšej obliečky, práčka tak neskôr nemôže bielizeň správne rozložiť v bubne kvôli rovnováhe, a má ťažkosti s odstreďovaním; z dôvodu bezpečnosti totiž potom práčka nemusí bielizeň odstrediť pri najvyšších požadovaných otáčkach,“odporúča Darina Papáčová, odborníčka spoločnosti Whirlpool.

 

Práčku neprepĺňajte

„Preplnená práčka neumožní bielizeň dokonale vyprať, pretože sa prací prostriedok a voda nemusia absorbovať do všetkých vlákien. Odporúčam práčku plniť podľa pokynov výrobcu. Pri praní bavlny môžeme využiť plnú náplň, pri praní syntetiky, vlny a ďalších špeciálnych programoch je vhodné sa riadiť tabuľkami s kapacitou pre daný program, ktorá je vždy nižšia, než je maximálna kapacita práčky. Maximálna kapacita sa stanovuje podľa referenčného programu, akým je práve bavlna – plná náplň,“ upozorňuje Darina Papáčová.

Práčky Whirlpool s inteligentnou technológiou 6. ZMYSEL sú vybavené senzormi, pomocou ktorých rozpoznajú množstvo vloženej špinavej bielizne a s ohľadom na zvolený typ tkaniny samy upravia prací cyklus tak, aby bol výsledok dokonalý s minimálnou spotrebou vody, energie aj času. A to aj vtedy, keď nie je práčka úplne naplnená. Oplatí sa preto vybrať si tú najväčšiu práčku, ktorú vám priestor dovolí – pohodlne doma vyperiete aj objemné textílie, ako napríklad prešívané deky, alebo aj textilné pelechy pre domácich miláčikov.

 

Pokiaľ zabúdate bielizeň vybrať, kúpte si práčku s funkciou FreshCare+

Ak na vás vypraná bielizeň čaká hodiny v bubne, pripravte sa na to, že bude plná nevzhľadných, odolných záhybov, bude hrubá a určite nebude práve voňať. „Vlhké prostredie bez prístupu vzduchu je totiž doslova živnou pôdou pre baktérie, škodlivé plesne a ďalšie patogény sprevádzajúce hnilobný proces. Ten sa začína už po pár hodinách, keď bielizeň leží nečinne v bubne,“ vysvetľuje Darina Papáčová. Aby sa to nestávalo, prevzdušňujú práčky Whirlpool s jedinečnou inovatívnou funkciou FreshCare+ vypranú bielizeň jemnou parou a v pravidelných intervaloch otáčajú bubnom na obe strany. Takže bielizeň zostane svieža, mäkká a nepokrčená, kým ju nevyberiete z práčky, nezavesíte, alebo nevložíte do sušičky. A to až šesť hodín po skončení pracieho cyklu.

Para navyše vyrovná vlákna, takže sa potom bielizeň ľahšie žehlí. Funkciu FreshCare+ môžete aktivovať na začiatku prania, alebo kedykoľvek v jeho priebehu, keď viete, že nestihnete vypranú bielizeň hneď vybrať, pretože napríklad máte naplánovaný hovor, alebo idete na chvíľu von. A tiež ju môžete kedykoľvek zrušiť. Túto skvelú funkciu nájdete u spredu plnených práčok, a to ako veľkokapacitných s hĺbkou 60 a viac cm, tak dokonca aj úzkych, ktoré potrebujú na hĺbku len 43,5 cm. Vyberiete si tak, či už máte doma miesta dosť, alebo úplne málo.

 

Prehľad práčok Whirlpool s prevzdušňovaním vypranej bielizne

Spredu plnené práčky s funkciou FreshCare+

Whirlpool FFD 9448 BCV EE

Whirlpool FFB 7438 BV EE

Slim práčka do úzkych priestorov Whirlpool FWSD 81283 BV EE N

9 kg, hĺbka 63 cm, 6. ZMYSEL, prevzdušňovanie vypranej bielizne parou FreshCare+, sanitácia bielizne parou Steam Hygiene, osviežovanie suchej bielizne parou Steam Refresh, SoftMove, Clean+, tichý motor Inverter so zárukou 10 rokov po registrácii, veľký displej v slovenskom jazyku, komfortný plniaci otvor široký 34 cm.

7 kg, hĺbka 58 cm, 6. ZMYSEL, prevzdušňovanie vypranej bielizne parou FreshCare+, osviežovanie suchej bielizne parou Steam Refresh, SoftMove, Clean+, tichý motor Inverter so zárukou 10 rokov po registrácii, ľahké ovládanie pomocou veľkého displeja, komfortný plniaci otvor široký 34 cm.

8 kg, hĺbka len 47,5 cm, 6. ZMYSEL, prevzdušňovanie vypranej bielizne parou FreshCare+, sanitácia bielizne parou Steam Hygiene, osviežovanie suchej bielizne parou Steam Refresh, SoftMove, Clean+, tichý motor Inverter so zárukou 10 rokov po registrácii, veľký displej v slovenskom jazyku, komfortný plniaci otvor široký 34 cm.

Cena 479 €

Cena 359 €

Cena 399 €

 

Zhora plnené práčky s funkciou FreshCare

Whirlpool TDLRB 7222BS EU/N

Whirlpool TDLR 65242BS CS/N

7 kg, 6. ZMYSEL & ZEN – extra  tichý indukčný motor so zárukou 20 rokov po registrácii, prevzdušňovanie vypranej bielizne FreshCare, množstvo programov, vrátane rýchlych a extra úsporných, komfortné dávkovanie prostriedkov priamo vo veku, po dopraní sa bubon vždy otočí otváraním nahor a dá sa otvoriť jednou rukou.

6,5 kg, 6. ZMYSEL & ZEN – extra tichý indukčný motor so zárukou 20 rokov po registrácii, prevzdušňovanie vypranej bielizne FreshCare, množstvo programov, vrátane rýchlych a extra úsporných, dávkovanie prostriedkov do komôr násypky vo veku, po dopraní sa bubon vždy otočí otváraním nahor, veľký ovládací panel v slovenskom jazyku.

Cena 479 €

Cena 449 €

 

Viac na www.whirlpool.sk

 

PR