dnes má meniny Valér
zajtra Jela
18.4. 2021

S Vincentkou zvládnete aj peľové alergie

Jar je tu a s ňou prichádzajú aj pele kvitnúcich kríkov, stromov a kvetov, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Našťastie na všetky druhy alergií existuje osvedčený pomocný podporný prostriedok, ktorý pomáha uľavovať od ich následkov. Je to svetoznáma minerálna voda Vincentka prameniaca v Luhačoviciach.

Každá domácnosť môže získať ročné balenie vitamínu D zadarmo.

Z rôznych štatistík vyplýva, že až 8 z 10 Slovákov má nedostatok vitamínu D. Získať sa dá z potravín, ktoré sú naň bohaté a zo slnečného žiarenia. Slnečného svitu je na Slovensku málo a konzumovať aspoň dvakrát do týždňa kvalitné tučné morské ryby nemáme vo zvyku. Prostredníctvom celonárodnej kampane je teraz možné chýbajúci vitamín D získať do každej rodiny.

Pri akútnych ochoreniach horných dýchacích ciest sa používa rastlinný liek Kaloba s obsahom špeciálneho extraktu z koreňa juhoafrickej pelargónie. Ako už názov napovedá, táto rastlina pochádza z južnej Afriky, kde je už po stáročia využívaná. Jej koreň je známy svojim priaznivým pôsobením na zdravie dýchacích ciest. Predstavujeme vám Pelargonium Sidoides alebo juhoafrickú pelargóniu – muškát.

Posilnite svoju imunitu počas zimných mesiacov, kedy čelí viacerým prekážkam a nástrahám. Buďte fit a zoznámte sa s overenými spôsobmi, ktoré zvýšia obranyschopnosť vášho organizmu. Náš imunitný systém musí pracovať naplno, aby nás neskolili vírusy v ovzduší. Všetky uvedené výrobky sú dostupné v kamenných predajniach Lidl na Slovensku.

Prírodný prostriedok na opicu

Záver roka je príležitosťou na oslavy a nadmernú konzumáciu alkoholu a mastných jedál. Následným javom takejto neprimeranej konzumácie je dehydratácia, diskomfort tráviaceho systému a bolesti hlavy, známe ľudovo ako stav po opici. Medzi osvedčené prostriedky na odbúranie takýchto stavov a regeneráciu organizmu patrí svetoznáma minerálna voda Vincentka.

Už naše babičky vravievali, že lúčny med je najlepším bojovníkom proti bolestiam hrdla, kašľu či zápalu dýchacích ciest. Vyrábali si z neho rôzne domáce medicíny a sirupy (napr. medvedie mlieko – mlieko, med a rum). Nič vám nebráni si je ale namiešať aj dnes! Prirodzene a ľahko tak posilníte svoju imunitu.

Vincentka má svoje miesto pri obrane organizmu

Na podporu imunity, resp. jej posilnenie, je vhodné užívať lieky - kombinácie vitamínov, minerálov, enzýmov, ktoré prispievajú k správnej činnosti imunitného systému. Podpora imunity by mala zahŕňať aj kvalitnú stravu, pitný režim, dostatok pohybu, otužovanie, zdravý životný štýl. Pozitívne účinky pri budovaní imunity má aj svetoznáma minerálna voda Vincentka z Luhačovíc.

Nie je to med, ale mŕtve sladidlo!

Až takmer 40 % medov dostupných na pultoch obchodných reťazcov nemá antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre med. Vyplýva to z výsledkov Medového laboratória SAV, ktoré skúmalo 43 vzoriek medu  zakúpených v obchodných reťazcoch na Slovensku. Len 16 % vzoriek spĺňalo požadovanú úroveň biologickej aktivity, ktorá je charakteristická pre pravé a nepoškodené medy.  Živé zložky medu s antibakteriálnym účinkom sú výsledkom práce včiel, v poškodených, upravovaných, alebo vo falšovaných medoch chýbajú, alebo sú nefunkčné. Med patrí medzi najčastejšie falšované produkty. Z predaja medu včelári financujú svoje včelárenie. Spochybnenie medu ohrozuje celý tento obor. Aj preto je nevyhnutné zavádzať nové, citlivejšie metódy testovania kvality a pravosti medov, aby sa k spotrebiteľovi dostal len pravý a nefalšovaný med.

Každá rodinka má svoju dennú rutinu inú. Aké rituály by ste si mali spoločne osvojiť, aby ste každý deň pre svoju imunitu urobili maximum? Skúste napríklad:

Český a slovenský trh ostávajú prioritou Vincentky

Situácia okolo koronakrízy skomplikovala život aj spoločnosti Vincentka, a.s., ktorá sa zaoberá plnením svetoznámej minerálky Vincentky do fliaš. Prijaté opatrenia situáciu stabilizovali, aj keď je firma v odbyte svojich výrobkov za prvý polrok na úrovni o niečo nižšej ako bol priemer po iné roky. Pritom za vlaňajší rok zaznamenala najvyššie tržby vo svojej histórii keď naplnila 5,5 milióna fliaš. Informuje o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.