dnes má meniny Sergej
zajtra Alojza
22.10. 2017

Lacné hypotéky, rekordne nízka nezamestnanosť a radosť z bývania vo vlastnom. Trh s realitami na Slovensku prekvitá. Napríklad, iba v Bratislave sa v minulom roku 2016 predalo v novostavbách okolo 5 000 bytov. Zároveň majiteľa zmenili ďalšie desaťtisíce už existujúcich bytov po celom Slovensku. Samotnou kúpou nehnuteľnosti však výdavky na nové bývanie nekončia. Okrem drobných úprav v byte, alebo rekonštrukcie staršieho bytu, si treba vyčleniť nemalú čiastku na jeho zariadenie. 

Najlepšie detské životné poistenie je poistenie rodičov. A takisto prevencia.

S návratom do školy či škôlky v septembri opäť hrozia vášmu dieťaťu choroby či úrazy. Chrániť ho môžete dvoma spôsobmi: zdravotnou prevenciou a vhodným poistením. Pritom platí zásada: ak chcete svoje dieťa finančne zabezpečiť, musíte najprv zabezpečiť seba. Ak by totiž rodičia zostali bez príjmu, pocítili by to aj ich deti.

AFISP: Stále chýba konzistentné vzdelávanie na školách a slabý vzor finančného plánovania v rodinnej výchove.

Slovenské deti výrazne zaostávajú za svojimi rovesníkmi z krajín OECD v úrovni finančnej gramotnosti, čo najnovšie potvrdil aj prieskum PISA 2015. Ten meria úroveň finančnej gramotnosti 15-ročných detí každé tri roky. Od posledného merania sa úroveň našich deviatakov ešte zhoršila.

Jarné choroby detí (aj keď sú krátke) vedia výrazne okresať rodinný rozpočet. Našťastie sa pred výpadkom príjmu dá chrániť poistením.

Na OČR sa každoročne ocitne vyše 111-tisíc rodičov. Najmä na jar a na jeseň každý z nich stratí z platu desiatky až stovky eur.

Chcete získať stabilné pracovné miesto, slušný plat, vyššie uznanie v práci a robiť to, čo vás baví a napĺňa? Nenechajte nič na náhodu. 

Máte úver, ktorý vám zbytočne zaťažuje rozpočet? Alebo sa chystáte uzavrieť poistenie a premýšľate, ako čo najviac ušetriť?

Základom je dôsledné porovnanie všetkých možností. Nie každý je však expertom na financie alebo má čas chodiť po všetkých bankách či poisťovniach, aby zistil do detailov ich aktuálnu ponuku a mohol tak porovnať výhodnosť či nevýhodnosť produktov.

Spoločná kampaň Slovenského Červeného kríža, spoločnosti Procter & Gamble a Coop Jednota pomohla pre deti z rodín v hmotnej núdzi vyzbierať 15 000 eur. Vďaka celonárodnej iniciatíve S malou pomocou k veľkej radosti Červený kríž zabezpečí starostlivosť pre deti v rôznych kútoch Slovenska.

Personálna agentúra Grafton Slovakia zverejnila prognózy pracovného trhu pre rok 2017.  Ktoré odvetvia majú na Slovensku budúcnosť, a ktoré sektory zápasia s akútnym nedostatkom kvalifikovaných ľudí? Stane sa robotizácia, ako náhrada ľudskej pracovnej sily, realitou?

Poradíme vám.

1.Optimálne klimatizovanie je základom pre kvalitné bývanie. Aby ste predišli prípadným problémom pri inštalácii klimatizácie či zdravotným problémom, je dôležité zorientovať sa v ponuke. Základom je vybrať si profesionálneho odborníka, ktorý zhodnotí tepelnú záťaž daného priestoru. V tomto prípade zohráva veľkú úlohu najmä  veľkosť miestnosti a okien, ale aj ich orientácia na svetové strany.

Popredný distribútor elektrotechnických a elektronických produktov pozoruje, že narastajúca potreba neustáleho prístupu k digitálnemu svetu mení sezónne predaje

ABC Data dnes informovala, že letné predaje ukazujú zmenu nákupného chovania spotrebiteľov počas dovolenkového obdobia. Do svojich každodenných životov stále viac zapájajú najnovšie technologické riešenia. Slováci sa ani počas leta nechcú vzdať žiadneho z aspektov svojho života. To vedie k vyšším predajom powerbánk pre dobíjanie mobilov a zariadení na vzdialenú kontrolu obydlí.