dnes má meniny Gejza
zajtra Tamara
25.1. 2022

Tajomstvo sexy spodnej bielizne je prosté. Nejde o to, čo odhaľuje. Ide o to, čo zakrýva, ale zároveň zvýrazňuje, a tým dráždi mužskú predstavivosť. Preto je čipka taká zvodná, preto satén tak lahodí zmyslom. Skôr, ako vám predstavíme najnovšie trendy z krásnej kolekcie F&F, pozrieme sa, ako sa podmanivá spodná bielizeň zrodila.

Na konferencii XI. Lábadyho sexuologické dni, ktorá sa uskutočnila v Trnave, bol oznámený vznik špecializovaného Sexuologického pracoviska vo Fakultnej nemocnici Trnava. Bude slúžiť na riešenie celého súboru sexuologických problémov. Na uzavretom 12-lôžkovom oddelení budú v rámci súdom nariadenej ochrannej liečby umiestnení sexuálni devianti, ktorí budú podstupovať špecializovanú liečbu s cieľom zníženia recidívy a zvýšenia možnosti reintegrácie do spoločnosti. Pracovisko poskytne zázemie na pomoc obetiam sexuálneho násilia, na liečbu sexuálnych dysfunkcií, na poradenstvo pacientom s HIV/AIDS atď.

Milé respondentky, aj vďaka vám a vašej ochote podeliť sa o svoje intímne prežívanie napriek ťažkosti s otehotnením, sa nám podarilo zrealizovať v období od mája 2012 do marca 2013 obsiahlu klinickú výskumnú štúdiu . Týmto vám opätovne ďakujeme za spoluprácu a prinášame aktuálne naše zistenia. Veríme, že ich uplatnenie v praktickej oblasti pri poskytovaní starostlivosti a liečby infertilných párov bude prínosné a povedie napokon k želanému výsledku.

Akí sme za dverami našich spální? Čo tam robíme naozaj a o čom iba tajne snívame? Kopírujeme v správaní pornohercov alebo romantické telenovely? V čom sa líšia predstavy žien a silnejšieho pohlavia? Na tieto a ďalšie pikantné otázky hľadal odpovede veľký prieskum sexuálneho života, do ktorého sa zapojilo 8237, prevažne mladších respondentov (konkrétne 3314 žien a 4923 mužov, v priemernom veku okolo 30 rokov). Podľa výsledkov prieskumu je sexuálne správanie Slovákov do veľkej miery stále ovplyvňované konzervatívnou výchovou, a nad pudmi prevláda rozum, ale niektorí z nás sa už neboja popustiť uzdu sexuálnemu správaniu.

V roku 2010 sa uskutočnil prieskum SHOW (Sexual Health and Overall Wellness - Sexuálne zdravie a všeobecné blaho) v 9 krajinách strednej a východnej Európy, Turecka a Izraela. Cieľom prieskumu bolo zistiť úroveň spokojnosti so sexuálnym životom a poukázať na spojitosť medzi sexuálnym uspokojením, pevnosťou erekcie a celkovým vnímaním kvality života a zdravia.

Podľa európskeho prieskumu sa sexuálna spokojnosť spája s kvalitnejšími partnerskými vzťahmi a pocitom vyššej  kvality života.

Zvodná, veľmi zvodná reč tela
Slováci aj Slovenky sú pri sexe voči sebe ohľaduplní a sledujú, či si milovanie užíva aj ich partner.