dnes má meniny Olympia
zajtra Eugénia
17.9. 2019

Každý túži mať svoje vlastné kráľovstvo zariadené s fantáziou, odzrkadľujúce ich vlastnú osobnosť. Podkrovie je priestor, ktorý láka a navádza k splneniu želaní o skvelom bývaní...

Slovenskej obchodnej inšpekcii bol postúpený zo systému RAPEX cez kontaktné miesto MH SR nasledovný nebezpečný výrobok vyrobený na Slovensku.
Ide o nasledovný produkt:

Prevíjateľná súprava predlžovacej šnúry so zásuvkovým výstupom zn. ET:

- 2P + PE 3520 W, AC 230 V dĺžka 2 m so štvorzásuvkovým výstupom s vypínačom – typ UNISHUKO T-40V

- 2P + PE dĺžka 8 m s trojzásuvkovým výstupom s vypínačom- typ UNISHUKO T-30V

Inšpektori SOI v rámci svojej kontrolnej činnosti zistili na vnútornom trhu SR nebezpečný výrobok, ktorý bol SOI postúpený cez systém RAPEX od kontaktného miesta MH SR.

Kontrolou bol zistený nebezpečný výrobok:
Ručný mixér Philips Cucina, modely HR 1560, HR 1561 a HR 1565, sériové čísla od 04420 do 05170; vyrobené medzi októbrom 2004 a aprílom 2005

Inšpektori SOI v rámci svojej kontrolnej činnosti zistili na vnútornom trhu SR nebezpečný výrobok, ktorý bol SOI postúpený cez systém RAPEX od kontaktného miesta MH SR:

Stolová lampa s keramickým stojanom vo forme motorky, zn. Rába-Lux, typ č. 4982

Keď nám ide o zdravie, málokedy naň myslíme v súvislosti s vykurovaním. Zvlášť, keď máme doma alergika či astmatika, mali by sme sa zamyslieť nad tým, či mu naozaj vytvárame najvhodnejšie prostredie.

Podlahové vykurovanie už zďaleka nie je luxus pre „horných desaťtisíc“. Získava si, naopak, čoraz väčšiu obľubu nielen na západ od nás, ale už aj na Slovensku. Jednou z jeho výhod je práve zdravotné hľadisko. Príjemné sálavé teplo minimalizuje problémy s „ťahaním“ vzduchu a s vírením prachu.

O základných princípoch nákupu, na ktorom neprerobíte sme sa porozprávali s Ing.Zdeňkom Müllerom.

Prichádzajú teplé slnečné dni a s nimi aj stále teplejšie noci. Ako sa pripraviť na večerné romantické posedenie v záhrade? Aké osvetlenie zvoliť pre praktické i príjemne estetické svetlo v záhrade či prístupových cestách k domu? Aj keď je svetlo hviezd to najromantickejšie, predsa len – primerané osvetlenie dáva záhrade život.

Pokiaľ staviame nový dom so záhradou, máme možnosť prispôsobiť osvetlenie svojim predstavám a požiadavkám. Avšak niekedy tieto predstavy konfrontujeme s finančnou otázkou, ktorá znie: Aké vhodné a finančne nenáročné osvetlenie záhrady zvoliť? Odpoveď Vám ponúkame v nasledujúcich riadkoch.

Istotne sa zhodneme na tom, že podlaha s dlažbou je veľmi praktická. Najmä deti neustále pobehujú po celom byte. Práve pre nich je zavedenie podlahového vykurovania nadovšetko užitočné a potrebné. Podlaha je ľahko udržiavaná, je veľmi elegantná a vhodná do ktorejkoľvek miestnosti v byte, či dome a okrem toho má dlhú životnosť. Účelná a exkluzívna podlaha si zaslúži finálny dotyk luxusu. Je ním podlahový vykurovací systém, ktorý by múdri Rimania vo vtedajšej dobe istotne ocenili zlatom. Väčšina z nás sa po akejkoľvek podlahe prechádza naboso – doma uprednostňujeme maximálne pohodlie. Deti obľubujú chôdzu naboso najmä v najčastejšie obývaných miestnostiach.

Aj detskú izbu treba pripraviť na školu
Vstup do prvej "skutočnej" školy je v živote dieťaťa veľkým zlomom... Detská izba prestáva byť výhradne hracím priestorom a mení sa na malú "študovňu". To vyžaduje viaceré zmeny, ktoré však stačí urobiť postupne.

 

Rekonštrukcia bytového jadra
Takmer všetko sa dá v paneláku upraviť tak, že byt pôsobí rovnako útulne ako v inom type stavby. Tvrdým orieškom však zostáva takzvané bytové jadro. Jeho vzhľad možno vylepšiť umývateľnou tapetou alebo nalepovacími obkladovými panelmi, keďže však väčšinou celkovo nevyhovuje našim požiadavkám a potrebám, často je lepšie umakartový skelet rovno vybúrať a nahradiť ho murovanou stenou. Obe riešenia majú svoje výhody aj úskalia.