dnes má meniny Svätopluk
zajtra Stanislav
12.11. 2019

Už ste čítali? Začítajte sa do knihy od tata všetkým tatom:

Gratulujem. Ak držíte v ruke túto knihu, pravdepodobne sa vám prihodilo niečo z týchto troch vecí: podarilo sa vám niekoho nabúchať. Niekomu sa podarilo nabúchať vás. Alebo tretia možnosť, dostali ste túto knižku do daru, hoci ste si želali nový televízor. Tak to máte smolu, televízor ste nedostali ani nedostanete, tak si pohodlne sadnite do kresla, vyložte si nohy na prázdny stolík pod televízor a začnite čítať.

Svante Lidén je reportérom najväčších švédskych novín Aftonbladet. Jeho aktívny reportérsky život by mu mohol každý závidieť. Pri práci precestoval polovicu sveta, jazdil na tankoch, letel v bojových stíhačkách. Stretol úžasných ľudí, svätcov i vrahov. Podal ruku Nelsonovi Mandelovi, poklonil sa Dalai Lamovi, očarila ho Benazir Bhútová. Jeden zážitok striedal ďalší vzrušujúci zážitok takmer 40 rokov.

Vyberáme z vašich vianočných snov:Prečo sa vlastne väčšina z nás na ne vždy teší? Kvôli skvelým koláčom? Vôni vareného vínka na vianočných trhoch v krásne vyzdobených mestách a dedinách, či kvôli slávnostne vyzdobeným domácnostiam s vôňou ihličia? Alebo pre narodenie malého Ježiška? Rodinnú pohodu a návštevy blízkych? Alebo sa tešíme len tak, na pracovné voľno a dobrú lyžovačku? Asi všetci na všetko alebo na väčšinu zo spomenutého a možno i nespomenutého. Ale...Priznajme si, že veľkým lákadlom Vianoc je očakávanie splnených snov. Či už snov o hmotných alebo nehmotných veciach. Možno aj – aj... A mnohokrát sú Vianoce o neočakávanom splnení snov, ktoré sme ešte ani nesnívali. Tak ako to bolo tieto Vianoce v našej rodine.

Som otecko dvojročnej Simonky a pravdu povediac, aj sa hanbím priznať, že osamote s dcérkou som zažil len jeden jediný deň (pravdupovediac, ani to nie celý, veď podvečer sme už mali doma maminku). A tento jeden deň zmenil celý môj pohľad na materskú či rodičovskú "dovolenku" a moje predstavy o tom, čo doma celé dni robí moja žena, sa raz dva zrútili. Zistil som, že moje okuliare boli až príliš ružové. (Alebo som si vybral nevhodnú dobu? Veď dieťa nemá celý život obdobie vzdoru!)

Príbeh pre Bútľavú vŕbu:

Na stole mi leží pohár po okraj naplnený šampusom. Áno, bol to zaujímavý deň a všetkým mužom ho doporučujem. Deň - sám a chlapci. Pokiaľ to chlap neskúsi, nikdy nemôže naplno pochopiť, prečo keď sa vráti z práce, žena namiesto pozdravu už vo dverách zdraví budliky-budliky, ťuťuťu ňuňuňu a iné zaujímavé spojenia. Môžem vám povedať, že už po jednom dni s dvojmesačnými deťmi príde žena a robíte ťuťuťu ňuňuňu.

Príbeh pre Bútľavú vŕbu

Koľko času venujete svojmu 4-mesačnému dieťatku? Ste s ním len a len sama? Sama doma, sama vonku na prechádzkach? Bežíte za ním len čo zavzlyká? Stránite sa rodiny, priateľov, aby dieťatko neochorelo? Ako je to u Vás? Pán Emil nám napísal svoj príbeh a aj v jeho mene prosíme, napíšte svoje skúsenosti, názory... Ďakujeme

Príbeh pre Bútľavú vŕbu - Poďakovanie gynekologicko-pôrodnickému oddeleniu nemocnice s poliklinikou v Myjave (20.4.2004)Prajem Vám krásny, dobrý deň,


keďže je dnes 20-teho apríla, naša Dianka by mala mať podľa lekárov dnes len pár hodín. Termín určili na 19-teho apríla. Ale keďže malinká v maminkinom brušku nevidí na hodinky a kalendár, zachcelo sa jej na svet o niečo skôr. Ale poporiadku.Tak ako som písal v prvom článku, po zatvorení banskoštiavnickej pôrodnice, pre ktorú sme boli pevne rozhodnutí, nám toho veľa na výber, čo sa týka pôrodníc na Slovensku , kde by sme sa cítili príjemne, neostalo.

Pribeh pre Bútľavú vŕbu - Sklamanie a rozčarovanie

Tak sme sa dočkali. Utorňajšie (23.3.2004) prehlásenie p. ministra zdravotníctva Zajaca o definitívnom ukončení činnosti gynekologicko-pôrodnického oddelenia v Banskej Štiavnici konečne urobilo čiaru za neslýchaným, nehoráznym „šafárením“ s čiernymi dušami. Správne! Povedali si mnohí! Trestať treba rázne, nekompromisne, bez ústupkov a zmilovania! Praktiky „čiernych duší“ bežné v mnohých nemocniciach treba zaraziť a začať treba od toho najlepšieho čo na našom Slovensku máme. Hoci sa promptne podarilo odstrániť všetky zistené nedostatky a je ochota zaplatiť chýbajúcich 200 tisíc Sk Všeobecnej zdravotnej poisťovni (smiešna suma pre priemerného gynekológa na Slovensku – za pol roka to má vo vrecku od „veriacich“), nepomohlo to a exemplárny trest ich neminul.

Príbeh Petra

Karnevalový Valentín
(prišlo: 13. február 2004, 16:05)

Volám sa Peter a aj keď som muž, rád si prečítam aj internetové stránky, ktoré patria hlavne maminkám. Cez bazár sa nám už podarilo zohnať niekoľko vecí a rôzne články, ktoré uverejňujete sú naozaj zaujímavé, poučné.

Mám 27 rokov a som jedným z tých čerstvých oteckov, ktorý mali tu možnosť zúčastniť sa príchodu nového človiečika na svet. Priznám sa, že moje znalosti ohľadom pôrodu boli doteraz veľmi nepresné a hlavne skreslené z filmov a počutia. Realita je však úplne iná, ťažko hodnotiť či krajšia alebo nie, moje predstavy boli bolestivejšie ako skutočnosť. Z omylu ma vyviedla Lucia, ktorá si prišla do pôrodnice so strachom nepresahujúcim strach zo zubárky.