dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

Program BFHI (Baby Friendly Hospital Initiative) vychádza z poznatku, že dojčenie nie je inštinktívnym aktom, ale formou materského správania sa, ktorej sa treba učiť. Dobrá tvorba mlieka po pôrode pokračuje iba vtedy, ak je dieťa správne priložené k prsníku tak, aby sanie dieťaťka stimulovalo tvorbu potrebných hormónov.

Prinášame vám aktualizovaný zoznam slovenských pôrodníc s titulom Baby Friendly Hospital.

Program Baby Friendly spolupracuje so zdravotníckymi profesionálmi a zdravotníckymi zariadeniami, aby podporil dojčenie - prirodzenú výživu detí.

Pozostáva z:
Trojdňového kurzu organizácie dojčenia, zameraného na uplatnenie tých najlepších postupov, ktoré by si jednotlivé zdravotnícke zariadenia mali osvojiť.

Každé dieťatko prichádza na svet inak. V čakanú či nečakanú chvíľu. Bez komplikácií či s komplikáciami. Vždy je však potrebný odborný, ale aj príjemný ľudský, usmievavý prístup tých, ktorí dieťatku a mamičke pomáhajú. Sme veľmi radi, že môžeme uverejniť príbeh mamičky, ktorá takýto tím sestričiek a lekárov našla. Veľmi ďakujeme pani Lucii za jej list.

Vyberáme z vašich diskusií.Rodila som koncom roka 2003, chcela som ísť najprv do BA , ale som rada, že som šla predsa len do Trnavskej. Prijali ma v skorých ranných hodinách po odtečení plodovej vody, ktorá mi odtiekla doma. na príjme som chytila "nepríjemnú sestru", ktorá ma vyslovene "dirigovala", odprevadila ma do vzdychárne, kde boli veľmi príjemné sestričky. Naozaj sa o mňa starali. Klystír podali jemne s upokojujúcimi slovami, takže som ani neregistrovala "nepríjemný pocit " zavádzania klystíru. Naozaj sa o mňa starali, o 6h ráno sa menili a prišli opäť milé sestričky, aj lekár. Cítila som sa tam naozaj výborne.