dnes má meniny Kristián
zajtra Vendelín
19.10. 2019

Podľa štatistík je migréna častým ochorením detského veku. Trpia ňou približne 4% detí. V predškolskom a mladšom školskom veku je rozdelená rovnako medzi chlapcov a dievčatá. Rozdiel nastáva v období puberty, kedy migrénou trpí dvojnásobný počet dievčat. Zaujímavosťou je, že polovica dospelých pacientov s migrénou za začiatok svojho ochorenia udáva obdobie pred 20. rokom života. Štvrtina pacientov dokonca obdobie pred 10. rokom života.

Prejavy migrény

Všeobecne migrénou označujeme prevažne jednostranné bolesti hlavy, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v záchvatoch a periodicky sa opakujú. Bolesť zvyčajne sprevádza nevoľnosť a vracanie, niekedy závraty.

(Tehotenská homeopatická lekárnička)

Každá žena túži po dieťatku. Jej poslaním je porodiť a vychovávať deti – tak to zariadila príroda. Tehotenstvo sa považuje za najkrajšie obdobie v živote ženy. Niektoré majú šťastie a tehotenstvo prežijú bez problémov. Iné sa počas tehotenstva môžu stretnúť s rôznymi menšími či väčšími ťažkosťami. Stačí spomenúť ranné nevoľnosti, či zmenu chuťových pohárikov. Najdôležitejšie však je, aby žena obdobie deviatich mesiacov prežila v psychickej a fyzickej pohode, bez stresu a akéhokoľvek náhlenia. Aj tým dáva dobrý životný základ svojmu dieťatku.

(predstavujeme vám homeopatiká proti chrípke)

Čo myslíte - je chrípka závažné ochorenie? Väčšina z vás sa asi nad touto otázkou pousmiala, ale...


Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré nám môže poriadne skomplikovať život. Prichádza náhle, s vysokými teplotami, bolesťami hlavy, svalstva a kĺbov. Môže sa však pridružiť aj bolesť hrdla či nádcha, v horšom prípade zápal pľúc. Nepodceňujme preto chrípkovú infekciu a snažme sa jej vyhnúť účinnou prevenciou. Len silný imunitný systém dokáže chrípke odolať.Kto by to nepoznal? Zrazu akoby uťal – a hlava je ako vo zveráku. Pre náhlu bolesť nemôžeme normálne „fungovať“.Príčin bolestí hlavy je mnoho – od skrytého závažnejšieho ochorenia cez problémy s chrbticou až po diagnózu, ktorá postihuje z 80 % ženy – migrénu.


Pokiaľ sú bolesti často sa opakujúce, alebo keď nám prekážajú pri bežných činnostiach, mali by sme vyhľadať lekára.

Trápia vás problémy s trávením? Po sviatkoch je to dosť možné. Nadúvanie, pocit ťažoby v žalúdku, pálenie žáhy a ďalšie signály, že „tam vnútri“ niečo nie je v poriadku.MUDr. Eva Kleinová prináša niekoľko tipov, ako si pomôcť:Jedzte pravidelne, najlepšie päťkrát za deň. Na večeru iba ľahko stráviteľné jedlá. Večerať treba najmenej 2 hodiny pred spaním.

v Bratislave v dňoch 14.-15.2.2004
Tlačová správa

Odborný program pozostával z prednášok, ktoré sa týkali liečby a prevencie rôznych ochorení. Prvý blok bol zameraný na liečbu a prevenciu ochorení horných dýchacích ciest. Dr.Bamhor s Dr. Čverhovou predniesli štúdiu s Oscillococcinom, najznámejším a najpoužívanejším homeopatickým liekom proti chrípkovým stavom na svete. Ukázali, že preventívne podávanie Oscillococcina deťom v zimných mesiacoch výrazne znižuje ich náchylnosť na ochorenia horných dýchacích ciest, ako sú nádchy, zápaly hrdla, kašeľ, chrípka a pod.