dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

Predpôrodná príprava a cvičenie
Čím lepšie pripravíte vaše perineálne tkanivo na rozpínanie počas pôrodu, tým menej sa bude trhať a lepšie hojiť. Tak ako tréning svalov ich pripravuje na čo najlepšie atletické výkony, tak aj tréning tkaniva okolo vaginálneho otvoru pomocou masáže pripravuje perineum na jeho výkon.

Kegelovo cvičenie vzniklo v 20. rokoch 19. storočia a slúžilo na nápravu drobných anatomických odchýlok vzniknutých pri pôrode. V súčasnosti sa cvičenie využíva aj ako prevencia ochabnutia svalov panvového dna. Kegelovo cvičenie posilňuje svaly panvového dna a malo by sa stať súčasťou života každej ženy.

 
Dosiahni peknú štíhlu líniu a udrž si ju po celý rok. Tréningové jednotky z cvičebného DVD od Tiny Zlatoš Turnerovej prevetrajú nielen vašu kondíciu, ale aj svalový výkon. Cvičte bez pomôcok v pohodlí domova s naším DVD. 

Cvičebné DVD pre ženy Štíhla a FIT po celý rok je síce primárne určené pre vás milé dámy, ale ak by ste čírou náhodou nahovorili na cvičenie aj svoje drahé polovičky (pánov), tak si zanadávate spoločne. Prečo? Pretože tréningové jednotky sú náročné nie len na kondíciu (tá pánom žiaľ častokrát chýba), ale aj na svalový výkon. Veľkou výhodou je, že na tieto cvičenia nepotrebujete žiadne pomôcky, permanentky či drahé priestory. Postačí, ak si pripravíte tenisky, oblečenie, vodu a zariadenie, na ktorom si DVD budete prehrávať (počítač či DVD prehrávač). 
 

Po náročných mesiacoch tehotenstva je to tu! Doma je nový človiečik, vypĺňajúci väčšiu časť denného programu. Akokoľvek radostné bolo jeho očakávanie a euforické prvé spoločné dni, postupne sa dostavuje realita všedného dňa. Len čo odznejú fyzické prejavy spôsobené pôrodom, zabrať dostáva psychika. Dni sa podobajú ako vajce vajcu, domácnosť vyzerá ako po výbuchu a umyť si zuby skôr ako o jedenástej sa stáva priam hrdinským výkonom. Psychológ,  Prof. Kollárik z Paneurópskej vysokej školy tvrdí, že sú tieto pocity ženy na materskej dovolenke úplne prirodzené a pravdepodobne sa skôr alebo neskôr vyskytnú u väčšiny matiek. 

Prsia sú tvorené prsnými žľazami, väzivom a tukovými tkanivami. Sú podoprené svalmi hrudníka, ramien a hornej časti chrbta. Počas tehotenstva dochádza k mnohým fyziologickým zmenám pŕs. Pripravujú sa na sekréciu materského mlieka.