dnes má meniny Olympia
zajtra Eugénia
17.9. 2021

Tematika ochrany biodiverzity v spojení s klimatickou zmenou je momentálne environmentálnou prioritou na globálnej, ale aj európskej a národnej úrovni. Aby téma neostávala iba teóriou či neuchopiteľnou stratégiou, vzdelávacia platforma Hurá von ponúkla stredným školám v spolupráci s odborníkmi - botanikmi z Francúzska a Slovenska, možnosť priameho zapojenia sa do užitočného zberu dát, ktoré vedie k aktualizácii databázy voľne rastúcej flóry na vybraných územiach Slovenska.

Šach je hra, ktorá vytrénuje vašu myseľ, schopnosti rozhodovania aj strategické myslenie. Nie nadarmo sa nazýva hra kráľov. Šach okrem iného podporuje aj tvorivosť, inteligenciu či kreativitu.

Veľa ľudí sa šachu vyhýba pre jeho pravidlá, tie však vôbec niei sú zložité, ako to na prvý pohľad môže vyzerať.

Tak ako celé Slovensko, aj naše školstvo má za sebou mimoriadne náročný školský rok. Žiačky a žiaci 2. stupňa základných škôl a stredných škôl sa museli 6 mesiacov vzdelávať dištančne, v niektorých okresoch aj dlhšie. Pandémia preverila schopnosti jednotlivých škôl prispôsobiť sa nepredvídaným okolnostiam, ale najmä pripravenosť vzdelávacieho systému rýchlo a účinne reagovať na okamžité zmeny a zložité výzvy. 

Špeciálne vyvinutá ergonomická ceruzka STABILO EASYgraph naučí malých školákov písať ľahko a pohodlne. Vďaka nej nebudú mať deti žiaden problém so správnym úchytom ceruzky, pastelky či pera. Tento rok naviac v trendy pastelových farbách.

Malé, ale aj väčšie ratolesti občas dokážu potrápiť naše kreatívne myslenie s vymýšľaním zábavných aktivít počas toho, ako sme zavretí doma. Ak sa vám studnica nápadov postupne míňa, a vy už musíte začať dobiehať pracovné aktivity, nezúfajte! Prinášame pár tipov, ktoré na deti naozaj zaberajú.

Odborníčka na vzdelávanie a pedagogička Lucia Bacíková radí: Zvážte 4P

Ide o PRODUCT, PROMOTION, PRICE, PLACE (produkt, prezentácia, cena, umiestnenie).

V septembri 2020 zasadlo do školských lavíc po prvý raz takmer 60 tisíc detí a očakáva sa, že podobný počet prvákov bude aj v nadchádzajúcom školskom roku 2021/2022. Už v apríli čaká rodičov zápis budúcich prváčikov. Vzdelávacia inštitúcia PLUS Academia preto v spolupráci s odborníkmi realizuje odborný online seminár v snahe poradiť rodičom pri náročnom rozhodovaní v čase pandémie pri výbere základnej školy.

V septembri minulého roka zasadlo do školských lavíc úplne po prvý raz takmer 59 229 detí. Podľa Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR je každý rodič, ktorého dieťa dovŕši do 31. augusta 2021 vek 6 rokov, ako aj rodič dieťaťa s odloženým začiatkom plnenia povinnej školskej dochádzky, povinný ho zapísať do základnej školy. 

Bývalý futbalový reprezentant Ján Ďurica zakladá vlastnú futbalovú školu s názvom Mladé levy. Okrem klasických tréningov pre deti od 6 – 11 rokov ponúkne aj workshopy a couching s úspešnými slovenskými športovcami. Mladé levíčatá budú aj pod dohľadom skautov z agentúry Stars & Friends. Odštartovať má v januári.

18. ROČNÍK DETSKEJ UNIVERZITY KOMENSKÉHO 2020 V NETRADIČNOM FORMÁTE

Prihlasovanie na 18. ročník Detskej Univerzity Komenského (DUK) oficiálne odštartovalo a tento rok DUK predstavilo významnú novinku - vzhľadom na obmedzenia súvisiace s koronavírusom a zvýšenou potrebou bezpečnosti budú môcť deti absolvovať štúdium online prostredníctvom živého streamovania.