dnes má meniny Kristián
zajtra Vendelín
19.10. 2017

Detská pokožka je päťkrát tenšia ako pokožka dospelých, a preto je výrazne náchylnejšia k  podráždeniu. Vlhké, nepriedušné a močom znečistené prostredie môže viesť k plienkovej dermatitíde, ktorej prejavmi trpí každé druhé dieťa nosiace plienku. Najlepšou prevenciou, ako predísť zaparenému zadočku vášho dieťatka, je jeho správne ošetrovanie.  

Bábätko je anjelik. Ale len do chvíle, keď spustí plač. Ako sa nestať štvancom vo vchode, keď sa stanete rodičmi?

Chybné a nebezpečné hračky už nebudú mať miesto na európskom trhu. 20. júla vstúpili do platnosti nové pravidlá EÚ, ktoré majú zabezpečiť splnenie celosvetovo najvyšších bezpečnostných opatrení (Smernica 2009/48/EC z 18 júna 2009 o bezpečnosti hračie)

Slovenská obchodná inšpekcia sa zapojila do trojročného (2009 - 2011) medzinárodného projektu Joint Market Surveillance on Toys na kontrolu hračiek určených pre deti do 36 mesiacov. 13 členských krajín EÚ chce týmto projektom dosiahnuť vyššiu úroveň bezpečnosti hračiek na jednotnom európskom trhu a vzájomnú výmena skúseností.

Slovenská obchodná inšpekcia vykonala február proaktívnu celoslovenskú akciu zameranú na kontrolu detských vysokých stoličiek.
Cieľom tejto akcie bolo overiť bezpečnosť a správnosť označenia predmetného sortimentu, t.j. či odobraté výrobky určené pre najzranitejšiu skupinu spotrebiteľov - malé deti spĺňajú požiadavky bezpečnosti v zmysle STN EN 14988-1 Detské vysoké stoličky. Časť 1: Bezpečnostné požiadavky.

1. Jeden výrobek se stahuje z trhu pro nedovolené množství olova.

2. Rozšiřuje se opatření stažení z trhu z listopadu 2006 ohledně hraček obsahujících magnetky.

V závere roka 2006 sa uskutočnila kontrolná akcia detských kočíkov zameraná na ich bezpečnosť preverením dodržiavania požiadaviek zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa v znení neskorších predpisov, do ktorého bola transponovaná Smernica EP a Rady 2001/95/ES o všeobecnej bezpečnosti výrobkov.
Na overenie ich bezpečnosti sa odobrali vzorky kočíkov, ktoré boli podrobené skúšaniu, či ich vlastnosti sú v súlade s požiadavkami STN EN 1888:2003 "Výrobky určené na starostlivosť o deti – Detské kočíky ", vrátanie jej zmien A1, A2, A3. (ďalej len STN EN).

Inšpektori SOI v rámci svojej kontrolnej činnosti zistili na vnútornom trhu SR nebezpečný výrobok, ktorý bol SOI postúpený cez systém RAPEX od kontaktného miesta MH SR. Kontrolou bol zistený nebezpečný výrobok Hračka na ťahanie - telefón ako autíčko zn. HR Hai Run / King Lion NO:0305.

pôvod: Čína

Na výrobku sa nachádza značka zhody CE.

Pri kúpe hračiek si všímajte:

Označenie značkou CE
: je predpokladom, že hračka je v súlade s požiadavkami na bezpečnosť a zdravotnú nezávadnosť. Uvádza sa na výrobku alebo na jeho obale.

Píšete nám, či medzi sebou v diskusiách, že neviete babyvak používať, že ste očakávali väčšiu pomoc, ... Ako ho teda využiť a - používať? Ponúkame Vám skúsenosti jednej z mamičiek.

Synčeka som nosila v babyvaku už od narodenia, pretože v ňom bol výnimočne spokojný, mohla som pohodlne a kdekoľvek dojčiť a mala som aj s malým dieťatkom všade zelenú. Babyvak nás, samozrejme, sprevádzal na všetkých dovolenkách, až do synčekovho veku 2 a pol roka. Vždy som ocenila to, že sa s babyvakom veľmi jednoducho manipuluje a že umožňuje ľahkú zmenu polohy dieťatka a jeho rýchle vloženie či vyloženie.