dnes má meniny Júlia Júliana
zajtra Želmíra
22.5. 2022

Nová rozprávková kniha Hups, Rups a Šups vznikla vďaka spolupráci troch skvelých tvorkýň. Tandem autoriek Gabriela Futová a Katarína Škorupová napísal zábavný text pre deti o troch tlačiarenských škriatkoch, ktorí celé dni v tlačiarni robia neplechu a povymieňajú písmenká aj v čítanke dievčatka Amálky. Malých čitateľov knihou sprevádzajú pôvabné ilustrácie Kataríny Ilkovičovej.

= japonské jesenné popoludnie pre deti s rozprávkou Nany Furiye „Namička na hubách“ a japonskými detskými piesňami v podaní Mayuko Takine (klavír) a Hany Friedovej (spev)

Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike si Vás s radosťou dovoľuje pozvať na podujatie ČÍTAJME, SPIEVAJME! - japonské jesenné popoludnie pre deti s rozprávkou Nany Furiye „Namička na hubách“a japonskými detskými piesňami v podaní Mayuko Takine (klavír) a Hany Friedovej (spev), organizované v Bratislave pre všetky deti a ich rodičov.

... (alebo negácia negácie – to rozprávke neprospeje)

Každú klasickú rozprávku vybrúsili, naleštili a priviedli k dokonalosti myšlienky, duše, potreby a múdrosť miliónov ľudí. A dialo sa tak po celé storočia a možno tisícročia. V rozprávkach je bohatstvo ľudskej púte. Počúvajte a predávajte múdrosť ďalej. Aby nás i v budúcnosti mohli uchvacovať tieto tak drahé úvodné slová:
„Pred dávnymi časmi a za mnohými horami žilo, bolo v hlbokom lese dieťa, ktoré sa ti veľmi podobalo."

Maličkých, malých, väčších, ba aj najväčších pozývame do Rozprávkovej dielne! Počúvať, čítať, tvoriť = HRAŤ SA!!! Tešíme sa na VÁS!!!
 

Podpora čitateľskej gramotnosti a komunikačných zručností žiakov základných a stredných škôl boli cieľom troch projektov Slovenskej pedagogickej knižnice. Do projektov sa v priebehu mesiaca október zapojilo 1 219 škôl s celkovým počtom 168 832 žiakov.

Čítanie knižiek je jednou z foriem ako rozvíjať osobnosť dieťaťa. Zlepšuje mu pamäť, rozvíja predstavivosť, obohacuje slovnú zásobu, dotvára morálne hodnoty či vytvára vzťah k vzdelaniu. Práve rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho podpora zo strany rodičov i blízkych je cieľom kampane „Spoznaj svoje dieťa“, ktorú spustila Nadácia pre deti Slovenska (www.spoznajsvojedieta.nds.sk). Potrebu učiť deti čítať si knihy, pestovať k nim vzťah, ale i čítanie spolu s deťmi považuje za potrebné i detská psychologička Mgr. Miroslava Adamík – Šimegová.

V štvrtok, dňa 5. júna 2014 sa bude konať už 7. ročník najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku s názvom Čítajme si...

Organizátorom akcie je Linka detskej istoty pri SV UNICEF, ktorá aj týmto spôsobom reaguje na podnety detí z poradenskej Linky pre deti a mládež 116 111. Mnoho hovorov, vyše 30%, sa nedá označiť ináč ako "volanie" detí po väčšej pozornosti zo strany dospelých, týkajú sa aj detských  záujmov, nudy.

Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s BIBIANOU, medzinárodným domom umenia pre deti, Slovenskou sekciou Medzinárodnej únie pre detskú knihu (SkBBY) a neziskovou organizáciou OSMIJANKO, n.o. Bratislava
Vás pozývajú na odborný seminár DIEŤA A ČÍTANIE, ktorý sa uskutoční v Košiciach v rámci DNÍ DETSKEJ KNIHY 2014. 

Termín: 9. apríl 2014 (streda) 
Miesto: LitPark, Kasárne/Kulturpark, Kukučínova 2, Košice

Knižnica pre mládež mesta Košice opäť pripravila pre svojich čitateľov sériu vianočných podujatí zameraných na podporu čítania pod názvom Vianočná knižka sa otvára.

Projekt, ktorý prebieha každoročne vo všetkých pobočkách knižnice prináša pre čitateľov okrem stretnutí s tvorcami detskej literatúry aj množstvo sprievodných rozprávkových, zábavných i vzdelávacích podujatí. Aktuálny ročník projektu bude trvať od 2.decembra do 18.decembra 2013.

Hostia projektu


výstavisko INCHEBA 14. – 17. november 2013
 
Pozývame Vás do rozprávkovej dielne
projektu  

s podporou