dnes má meniny Lucia
zajtra Branislava Bronislava
13.12. 2018

 

Aj vaši drobci už naplno zarezávajú v škole či škôlke? Určite majú už teraz kopec nových zážitkov, priateľstiev a vedomostí. Kolektív je však i značnou skúškou detskej imunity. Práve naše ratolesti sú často vystavované vírusom a baktériám, ktoré im môžu spôsobiť nepríjemnosti. Ako teda ochrániť svojho drobca pred častými chorobami?

V jesennom a zimnom období nie je nádcha spojená s upchatým nosom ničím výnimočným. Dôležité však je, že existujú spôsoby, ako s ňou skutočne výnimočne bojovať.

Koľko škôlok či škôl si dáva robiť pravidelné kontroly a aké najčastejšie nedostatky inšpektori nájdu? Čo sa môže stať deťom, ktoré sa šmýkajú na nesprávne namontovaných šmýkačkách, či hojdajú na technicky nedostatočne prepracovanej hojdačke?

Poslednú septembrovú nedeľu sa v nákupnom centre Bory Mall v Bratislaveoslavovalo, krstilo a zabávalo. Pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich sa tu uviedla do života kniha Máme dieťa s poruchou sluchu, ktorú doplnil bohatý program pre malých aj veľkých.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa nepočujúcich občianske združenie Nepočujúce dieťa pozýva všetkých na podujatie Neverím vlastným ušiam. Občianske združenie aj touto iniciatívou upozorňuje na dôležitosť ranej starostlivosti a špecifiká pri rozvoji detí s poruchou sluchu. Kvalitná starostlivosť a dostatok podnetov na rozvoj nepočujúcich detí počas prvých mesiacov a rokov po narodení totiž rozhoduje o celom ich ďalšom živote. Súčasťou podujatia bude zahájenie rovnomennej kampane a uvedenie a autogramiáda knihy Máme dieťa s poruchou sluchu 1. s autorkami - odborníčkami:  Silviou Hovorkovou, Martinou Rzymanovou a  Darinou Tarcsiovou. Podujatie sa uskutoční 30. septembra od 14:00 do 17:00 v nákupnom centre Bory Mall v Bratislave.

„Nevyčleňujme dia deti z kolektívu,“ odznelo na stretnutí diabetikov počas čítania knihy o deťoch s cukrovkou Šípkové Růženky naruby

V Bratislave sa počas prázdin - 30. júla na kultúrno-edukačnom podujatí stretli deti, rodiny a odborníci z dia komunity. Na akcii venovanej problematike detí s celoživotným ochorením diabetes mellitus 1. typu (DM1T) čítala autorka knihy Šípkové Růženky naruby Diana Kutilová spolu so „sladkými deťmi“ úryvky príbehu o živote dievčaťa krátko po oznámení diagnózy. Počas podujatia návštevníkom zároveň poskytovali lekári a špecializovaní profesionáli odborné konzultácie. KlauDIA predstavila Malú akadémiu správneho stravovania detí, ktorej súčasťou je i jedinečný edukačný projekt Dia šlabikár.

Medzinárodný deň detí pripadá tento rok na piatok a so svojimi ratolesťami ho plánujeme osláviť čo najlepšie. Pre deti vymýšľame dobrodružné výlety do prírody, na kúpaliská alebo ich pripravujeme na obľúbený školský výlet. 

Každá mamička pozná ten pocit bezmocnosti, keď je jej dieťa choré. Prebdené noci a zúfalstvo, lebo neviete, ako vášmu dieťaťu uľaviť od nepríjemného kašľa. Nezúfajte! Máme pre vás riešenie.

Bylinné sirupy MaxiVita 

sú na trhu už päť rokov. Kým v začiatkoch sa vyrábali ručne, s narastajúcim počtom zákazníkov vzrástol i dopyt. Okrem zavedenia novej výrobnej linky sa postupne začal rozširovať i sortiment. Dnes možno nájsť 8 bylinných sirupov, ktoré pomáhajú pri rozmanitých ťažkostiach – od kašľa cez nespavosť až po oslabenú imunitu. Medzi sirupy patrí: Posilnenie imunity, Kašlík, Prieduškový, Na kašeľ, Brusnica, Pokojný spánok, Železo + žihľava, vitamín C + rakytník. Naše motto je: „Pomáhame ľuďom žiť zdravší život.“

Evelin sa teší z bračeka, stále však nerozpráva, aj keď sa chystá do školy

Pre tých, ktorí sledujú osud osemročnej Evelin Blinovej z Ostratíc pri Partizánskom, ktorá je od narodenia ťažko postihnutá (ochorenie podobné mozgovej obrne), máme nové správy o tom ako sa jej darí. Vďaka doterajším šiestim liečebným pobytom v Medical ADELI Centre Piešťany za niekoľko rokov sa podaril malý, či skôr veľký zázrak. Evelin vie samostatne chodiť po rovine a s pomocou aj po schodoch. Naďalej však takmer nič nerozpráva, je plienkovaná a ani jej ďalší vývoj nezodpovedá veku, preto má už druhý rok odklad začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky a v súčasnosti tretí rok (s prestávkami) navštevuje špeciálnu triedu materskej školy v Partizánskom.