dnes má meniny Gertrúda
zajtra Bernard
19.5. 2022

Mamička

Existuje nespočetné množstvo faktorov, s ktorými prichádzame denne do kontaktu a pôsobia na naše zmysly. Jedným z tých najvplyvnejších je určite vôňa, ktorá vám nie len dokáže opantať ostatné zmysly, ale dokáže vás v spomienkach vrátiť v čase a opäť sa prenesiete tam, kde ste sa s touto vôňou už stretli a zanechala vo vás jedinečnú emočnú stopu.

Každodenné skrášľovanie je súčasťou ženskej rutiny, pretože každá z nás chce vyzerať počas dňa tip-top. Problém však je, že nie vždy na to máme dostatok času a potrebujeme dosiahnuť čo najokúzľujúcejší efekt za čo najkratší čas. Inšpirujte sa radami od skúsenej Lucii „Lussi“ Šenkovej ako jednoducho si zabezpečiť euforickú pleť každé ráno.

Nikto na svete nemá právo sa správať násilne, no napriek tomu je násilie páchané na ženách jednou z najčastejších trestných činností. Zneužívané ženy žijú v tichosti a to mlčanie je potrebné prelomiť. Podporme ich spoločne a ukážme im, že v „tom“ nie sú samé, že cesta von existuje. Cyklus násilia sa mnohokrát zopakuje až 35-krát, než žena pochopí, že to už ďalej nezvláda. Navyše takáto situácia, bohužiaľ, častokrát najviac ovplyvní dieťa, pričom ani nemusí byť priamym svedkom násilia. Preto namiesto otázky „Prečo v takom vzťahu zostávaš?“ sa zamerajme skôr na otázku „Ako ti môžem pomôcť?“. Cieľom kampane Avon Za otvorenými dverami je práve vyzvať verejnosť, aby prelomili svoje mlčanie a nebáli sa prehovoriť nahlas. Každý z nás má predsa právo na život bez násilia, v bezpečí a v pokoji.

AVON Online konferencia: Spoločne máme čo svetu povedať

Spoločnosť Avon už tradične otvára témy, voči ktorým majú iný rešpekt a nebojí sa postaviť za práva žien, ktoré to potrebujú. Ani aktuálna situácia Avon nespomalila, práve naopak!

Myslíte si, že poznáte Avon? Naozaj?! Tušili ste, že spoločnosť Avon už viac než 130 rokov bojuje za finančnú nezávislosť žien? Ukážte svojej mame, partnerke, sestre alebo kolegyni, že vám na nej záleží a potešte ju jedinečným vianočným darčekom.  Avon vyhovie aj tým najnáročnejším.

Spoločnosť IKEA sa dlhodobo snaží vytvárať lepší každodenný život pre čo najviac ľudí. Ten ale nie je samozrejmosťou a realitou pre všetkých z nás. Na Slovensku takmer každá druhá žena (47%) zažila v partnerskom vzťahu psychické a každá piata (23%) fyzické alebo sexuálne násilie. Chýba im základná životná istota – bezpečný domov[1]. IKEA sa preto rozhodla iniciovať dialóg na jeho podporu. V najbližších dvoch rokoch venuje 660 tisíc eur na systematické riešenia a podporu zmeny postoja spoločnosti k násiliu páchanému na ženách v regióne Slovenska, Česka a Maďarska. Kampaň za bezpečný domov spúšťa v spolupráci so ženskou mimovládnou organizáciou Fenestra.   

Využite čas na budovanie jej sebadôvery

Vedeli ste, že podľa prieskumu je vlastné telo nepriateľom už desať ročných dievčatiek? Pochybnosti ohľadne vlastného tela možno trápia aj vašu dospievajúcu dcéru. Využitie obdobie obmedzeného vychádzania a vyskúšajte spoločne s vašou dcérou niekoľko trikov, ktoré jej pomôžu milovať samú seba.

Vstúpte do zázračného sveta krásy AVON, kde si pre vás ambasádorka kozmetickej spoločnosti Dara Rolins pripravila bohatú ponuku vianočných darčekov. Prekvapte vašich najbližších skvelými darčekmi, ktorými dáte najavo, že vám na nich záleží a ste radi, že ich máte. Keď slová nestačia, darček to povie za vás.

Samoživiteľky by sa nemali snažiť byť matkou aj otcom naraz, vraví psychologička

Byť samoživiteľkou nie je vôbec jednoduché. Nielen, že matkám v tejto neľahkej situácii väčšinou chýbajú peniaze, ale spoločnosť na ne navyše často nazerá ako na nezodpovedné ženy. To im príliš sebavedomia nedodáva. „Samoživiteľky môžu mať často pocit, že sú najhoršími matkami na svete a nepostarali sa o to, aby ich deti mali úplnú rodinu,“ vraví psychologička a garantka Projektu sebadôvery Dove Šárka Kučerová.

Svetový humanitárny deň je tento rok venovaný ženám, ktoré pomáhajú. V pondelok 19. augusta si pripomenieme Svetový humanitárny deň. V roku 2019 je venovaný ženám -  humanitárnym pracovníčkam, ktoré pomáhajú v humanitárnych krízach po celom svete a je spojený s hashtagom #WomenHumanitarians.