dnes má meniny Demeter
zajtra Sabína
26.10. 2020

Mamička

Využite čas na budovanie jej sebadôvery

Vedeli ste, že podľa prieskumu je vlastné telo nepriateľom už desať ročných dievčatiek? Pochybnosti ohľadne vlastného tela možno trápia aj vašu dospievajúcu dcéru. Využitie obdobie obmedzeného vychádzania a vyskúšajte spoločne s vašou dcérou niekoľko trikov, ktoré jej pomôžu milovať samú seba.

Vstúpte do zázračného sveta krásy AVON, kde si pre vás ambasádorka kozmetickej spoločnosti Dara Rolins pripravila bohatú ponuku vianočných darčekov. Prekvapte vašich najbližších skvelými darčekmi, ktorými dáte najavo, že vám na nich záleží a ste radi, že ich máte. Keď slová nestačia, darček to povie za vás.

Samoživiteľky by sa nemali snažiť byť matkou aj otcom naraz, vraví psychologička

Byť samoživiteľkou nie je vôbec jednoduché. Nielen, že matkám v tejto neľahkej situácii väčšinou chýbajú peniaze, ale spoločnosť na ne navyše často nazerá ako na nezodpovedné ženy. To im príliš sebavedomia nedodáva. „Samoživiteľky môžu mať často pocit, že sú najhoršími matkami na svete a nepostarali sa o to, aby ich deti mali úplnú rodinu,“ vraví psychologička a garantka Projektu sebadôvery Dove Šárka Kučerová.

Svetový humanitárny deň je tento rok venovaný ženám, ktoré pomáhajú. V pondelok 19. augusta si pripomenieme Svetový humanitárny deň. V roku 2019 je venovaný ženám -  humanitárnym pracovníčkam, ktoré pomáhajú v humanitárnych krízach po celom svete a je spojený s hashtagom #WomenHumanitarians.  

Právo na život je najdôležitejšie a základné právo každej ženy. V krízach po celom svete patria práve ženy k najzraniteľnejším a najčastejším obetiam násilia. O to viac o ich práve na život a lekársku starostlivosť musíme hovoriť aj na Medzinárodný deň žien.

Symbolika je súčasťou našej histórie naprieč celými generáciami. Svoje miesto si našla v náboženstve, umení, politike, dizajne či architektúre. Spoznajte aj vy  silu, mágiu a tajomné príbehy  talizmanov. Inšpirujte sa originálnymi kolekciami od značky ALOve, v ktorých nájdete podmanivé zlaté šperky s diamantmi.

Medzinárodný deň matiek sa slávi po celom svete v rôznych termínoch. Na Slovensku deň, kedy vzdávame poctu matkám a materstvu, pripadá vždy na druhú májovú nedeľu. Kozmetická značka Dove si uvedomuje dôležitosť role matiek v sebavedomí ich dcér. Z Dove globálneho prieskumu totiž vyšlo najavo, že viac ako polovica dospievajúcich dievčat v rozmedzí 10–17 rokov nemá dostatočnú sebadôveru. Dove príručka „Sama sebou“ má pomôcť mamičkám vychovať spokojné, zdravo sebavedomé, a predovšetkým šťastné mladé ženy.

Oblasť informačných technológií je dlhodobo doménou mužov, ale vďaka unikátnemu programu sa dvere do tejto sféry otvárajú aj ženám. Girl's Day, za ktorým u nás stojí organizácia Aj Ty v IT, môže ich počet zvýšiť. Každoročným partnerom programu, ktorý približuje svet informačných technológií ženám, je aj spoločnosť Siemens.

Poetický. Čistý. Calvin Klein Charming. Láska v každom zmysle je zaznamenaná v jemnej a pôvabnej kolekcii šperkov v tvare srdca. Táto rafinovaná kolekcia zahrňuje náhrdelník, prsteň, náušnice a náramok, ktoré sú vyrobené z leštenej nerezovej ocele, prípadne s ružovým pozlátením pre romantický vzhľad.

Naštartujte SVOJ podnikateľský nápad!

VÚB banka už ôsmy rok pomáha začínajúcim podnikateľkám rozvíjať svoj biznis. V porote tohtoročnej VÚB Biznis akadémie pre podnikavé ženy nájdete aj známeho podnikateľa Jána Luntera s úspešnou firmou Alfa Bio, Janicu Lacovú z Jem Iné, či čestného hosťa Nicole Sinet, zakladateľku francúzskej kozmetiky Altheagrey. Pod vedením Eleny Kohútikovej sa spoločne s ostatnými lektormi podelia o svoje skúsenosti s dvadsiatkou uchádzačiek, ktoré sa môžu prihlásiť na www.podnikavezeny.sk do 28. októbra 2016.