dnes má meniny Ľuboslav Ľuboslava
zajtra Matúš
20.9. 2021

Chceme dieťa

Päťdesiattisíc ľudí sa postavilo za právo na život každého človeka od počatia. Urobili tak na historicky treťom Národnom pochode za život, ktorý sa dnes konal na Námestí Slobody v Bratislave. Nechýbali na ňom zahraničí hostia, napríklad pro-life aktivistka Obianuju Ekeocha z Nigérie či Sue Thaier zo Spojených štátov amerických, ktorá pracovala pre Planned Parenthood, ktorá je poskytovateľom potratov v USAa dnes sa zasadzuje za ochranu života.

V Európskej únii rastie počet tzv. single domácností, kde ľudia žijú sami a bez detí. Kým v roku 2010 bola v krajinách EÚ len takmer tretina domácností s jednou osobou, rokmi sa ich počet navýšil o 2,4 % na 34 % v roku 2017. Napríklad Litva je príkladom krajiny, kde počet single domácností raketovo rastie. V roku 2010 ich bolo 25 %, v roku 2017 už vyše 35 %. Slovensko si drží jednu z najnižších pozícií, len 22 % z domácností tvoria single ľudia bez detí.

Pôrodom dieťatka sa z nás stáva rodič. Slasťami i starosťami, ktoré zažívame v rodičovstve, sa z nás stáva rodič: ľúbiaci, láskavý, starostlivý, opatrujúci, ale aj neistý, pochybujúci, hľadajúci, ba niekedy aj nahnevaný, nešťastný či vinný..a každý z nás v sebe nosí nádej a víziu, ako byť lepším rodičom – túto nádej a víziu ponúka BIO PRIDE.

O problémoch s otehotnením sa hovorí vtedy, ak žena neotehotnie ani po 1–1,5 roku pravidelného nechráneného pohlavného styku. Ak ste sa už rozhodli riešiť tento problém, tak ako prvé je potrebné zistiť, či počas menštruačného cyklu dochádza k ovulácii – uvoľneniu vajíčka. Jednou z najjednoduchších metód je meranie bazálnej teploty.

Rím - Napriek ostrému odporu katolíckej cirkvi dala Talianska agentúra liečiv (AIFA) definitívne zelenú tabletkám na vyvolanie potratu RU 486. Potratovú tabletku, známu aj pod menom Mifegyne, povolili v Taliansku po dvoch rokoch úvah.

"Skonštatovali sme, že z farmakologického i vedeckého hľadiska neexistujú žiadne zdravotné riziká," uviedol riaditeľ úradu Guido Rasi. Zároveň odmietol obvinenia, že niektoré ženy po požití RU 486 zomreli.

"Tieto smrteľné prípady súvisia s tým, že sa tabletka nepoužila správne, alebo že sa u ženy vyskytli patológie ako rakovina," dodal. RU 486 ponúka ženám pri umelom prerušení tehotenstva alternatívu k chirurgickému zákroku. 

Vyhýbajte sa:

horúcemu kúpeľu
tesnému spodnému prádlu
fajčeniu

alkoholu

Plodnosť mužov sa zvyšuje užívaním preparátov, ktoré obsahujú:
zinok
selén