dnes má meniny Vladimíra
zajtra Hedviga
16.10. 2019

Rodičia sa hádajú

Po, 01/14/2008 - 15:19 — Neprihlásený

Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Otázka: 

Dobrý deň! Som dcéra rodičov, ktorí sa už rok hádajú. Oco mamku obviňuje z toho, že ho podvádza, čo pri tom nie je pravda. Tvrdí, že videl a počul, ako sa milovala s iným, čo nie je pravda. Vidí, počuje a vymýšľa si také veci, pri ktorých vám rozum zastane. A potom to obviňovanie, ponižovanie... a ak sa ukľudní, ako keby sa nič nestalo. Milujú sa každý deň a ak mamka nechce, tak začne znova a znova s obviňovaním. To iste robil aj jeho otec.

Odpoveď: 

Dobrý deň, iste nie je príjemné vidieť a počuť rodičov, ako sa hádajú a obviňujú. Možno máte z toho zmätok a možno im chcete nejako pomôcť a neviete, čo máte robiť. Rodičovské, resp. manželské hádky by si mali vyriešiť títo dvaja ľudia sami. Môžu, samozrejme, navštíviť odborníka, ale keď od Vás nežiadajú pomoc, tak ani neviete, čo by im pomohlo. Možno potrebujú čas, aby dali na pravú mieru svoje nejednotné očakávania, možno prežívajú krízu vzťahu, čo môže naozaj trvať aj celý rok. Určite je v ich správaní, hádkach a výčitkách všeličo iné, čo Vy, ako ich dieťa nemôžete poznať a nemusí byť všetko také, ako sa navonok javí. Môžete im však povedať, že Vám je nepríjemné počúvať ich hádky, že Vás trápi. ako sa k sebe správajú, neviete či a ako im máte pomôcť, tak nech navštívia psychológa. Ak máte už dosť rokov a môžete sa osamostatniť, tak to spravte.
Verím, že ich Vaše slová trochu zastavia a prehodnotia svoje správanie jedného voči druhému. Držím palce. Dr. A. Rybáriková

x