dnes má meniny Hedviga
zajtra Lukáš
17.10. 2019

Myslíte, že to mám nechať tak?

Pi, 12/07/2007 - 01:39 — Neprihlásený

Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Otázka: 

Pekný deň, možno sa Vám bude môj problém zdať malicherný, ale neviem, koho iného by som sa naň mohla spýtať:(
Mam 21 rokov a môj priateľ 24, rok sme boli najlepšími kamarátmi a pred 2 mesiacmi sme sa dali dokopy. Všetko je v poriadku, ale mňa trápi, že si na internete vypisuje s inými dievčatami. Už som sa mu s tým zverila, ale povedal, že ja nie som na nete vždy po ruke a mám v škole spolužiakov a kamarátky, s ktorými sa môžem porozprávať. Ja len nechápem, prečo sa on nemôže porozprávať s kamarátmi, má ich na nete a v práci, doma (spolubývajúci) tiež dosť a potrebuje si hľadať dievčatá. Má na nete 2 kamarátky, s ktorými si píše už dlhšie a tie mi nevadia. Vadí mi, že si musí hľadať stále nové a nestačím mu ja a tie, s ktorými si písal doteraz. Predsa keď so spolužiakom v škole prehodím pár slov nie je niekoľkohodinové vypisovanie na nete, ako to robí on. A asi sa aj bojím toho, že my dvaja sme sa zoznámili po nete a nechcem, aby si tak našiel nejakú inú.

Myslíte, že to mám nechať tak, alebo mu ešte raz povedať, že som z toho nešťastná?

Odpoveď: 

Dobrý deň,
verím Vám, že Vám chýba priateľova pozornosť, pretože to je to, čím sa líšia životní partneri a manželia od iných známych, kolegov a spolužiakov. Chatovanie na nete je módnym hitom, kto nechatuje, nie je „in“ podobne ako iné samozrejmosti dospievania (fajčenie, alkohol, diskotéky). Nie je to však znakom vyzretej a stabilnej osobnosti, ktorá je pripravená prejsť od
skupinového života k individuálnemu životu. Trápi Vás to tým viac, pretože ste verili, že keď ste sa dali dokopy, aj keď po internete, tak že to bolo čosi výnimočné, jedinečné a že práve vy dvaja ste si boli súdení. Pokračovanie takýchto aktivít u priateľa vo Vás vzbudzuje pochybnosti. Myslím si, že právom. Ako to budete riešiť, je len na Vás – môžete mu to povedať, že Vás to trápi, môžete ho požiadať o zmenu, môžete zakázať a môžete dať aj ultimátum – so skončením vzťahu. Zaslúžite si predsa viac ako len jeho prítomnosť a myslenie na Vás, len keď ste práve pri ňom.
Dr. A. Rybáriková

x