dnes má meniny Gizela
zajtra Viola
17.5. 2022
Posilňujte imunitu detí neustále
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Imunita detí sa formuje odmalička. Ovplyvňujú ju strava, stres, kolektív, nedostatok fyzickej aktivity a pri chladnom a sychravom počasí je imunitný systém vystavovaný ešte väčšej záťaži. Aj to najmenšie oslabenie detskej imunity sa prejaví únavou a vyššou náchylnosťou na ochorenia.

Je možné podporiť imunitný systém dieťaťa a znížiť tak jeho chorobnosť? Áno, je to možné. Odborníci vypracovali opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať a po určitom čase by sa mali dostaviť očakávané výsledky, teda, že dieťa nebude tak často choré.

Tipy ako podporiť imunitu detí

Pobyt vonku posilní imunitu, aj keď je teplota  pod nulou. Hodina na čerstvom vzduchu dieťaťu, aj v mrazivom počasí a pri správnom vrstvení oblečenia pomôže, naopak „prechádzka“ v uzatvorenom a prekúrenom nákupnom centre jeho imunite takéto benefity neprinesie.

Zdravá strava je základ. Deti, ktoré sa zdravo stravujú, bývajú menej choré než deti stravujúce sa vo fastfoodoch. Ak nemáme čas denne variť celé menu, ideálnou večerou sú husté zeleninové polievky.

Dieťa pre celkový správny vývin potrebuje dostatok spánku. Ak trávi voľný čas a každý večer pred televíziou či počítačom, niet divu, že jeho imunita je oslabená. Dieťa do 10. rokov potrebuje k správnemu vývoju cca 8 -10 hodín spánku denne. Pred spaním pravidelne vetrajte a dbajte na to, aby na noc nebola detská izba prekúrená.

Aby sa detský imunitný systém mohol vyvíjať a fungovať, potrebuje vitamíny a minerály. Pestrá strava je základ, na doplnenie potrebných látok je však vhodné používať výživové doplnky. Výživový doplnok Marťankovia PROimun, je vyvinutý v spolupráci s odborníkmi v oblasti pediatrie a obsahuje vysoké dávky betaglukánov, vitamín C, prírodné výťažky zo šípok a bazy čiernej.

Deťom sa odporúča užívať produkt pred rizikovým obdobím aj počas neho, kedy sú kladené zvýšené nároky na  ich imunitný systém, napr. pred nástupom do školy, počas pobytu v kolektíve alebo v sezóne častých výskytov prechladnutia, ktoré ovplyvňuje chladné a sychravé počasie. Výživový doplnok sa predáva vo forme sirupu pre deti od 1 roka a cmúľacích tabliet určených pre deti od 3 rokov. Ďalšou výhodou je, že neobsahuje farbivá, konzervačné látky a je bez cukru.


Doprajte deťom dostatok vitamínu B. Do doby, ako dieťa ochorie, je veľmi dôležitý príjem vitamínov skupiny B, pretože na imunitných reakciách sa podieľajú práve koenzýmy niektorých vitamínov skupiny B, najmä kyseliny listovej a vitamínu B12.

Prechladnutie, najmä to ľahšie môžete liečiť aj babskými radami, ako napr. lipovým čajom, čajovou zmesou na priedušky či špeciálnymi čajmi vhodnými pre deti.

Nezabúdajte na dostatok tekutín.

Ak dieťa ochorie, chorobu musí vyležať! Aj keď je ťažké udržať dieťa v posteli, je dôležité, aby malo dostatok pokoja a odpočinku. Vynechať pobyt v kolektíve aj rodinné aktivity je potrebné aj u banálnych prechladnutí.

PR