dnes má meniny Irena
zajtra Zoltán
6.4. 2020
Logistické centrum pri Seredi venovalo celkom 28 200 eur na podporu detských onkologických pacientov
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Spoločnosť Amazon nezabúda na tých, ktorí potrebujú našu pomoc najviac. Každý rok pomáha a podporuje liečbu detských onkologických pacientov vďaka celosvetovej kampani Amazon Goes Gold. Tento rok sa do kampane zapojilo aj logistické centrum Amazon v Seredi a prispelo Detskej klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny DFNsP v Bratislave sumou 28 200 eur.  

Na Slovensku ročne pribudne približne 100-120 detí s onkologickým ochorením.  Cieľom celosvetovej kampane Amazon Goes Gold je zvýšiť povedomie a zviditeľniť úžasnú prácu, ktorá sa realizuje v oblasti globálneho výskumu a starostlivosti o detských pacientov.  Názov kampane Amazon Goes Gold súvisí so zlatou farbou, ktorá je symbolom rakoviny u detí. V tomto mesiaci sa spoločnosť doslova zahalila do zlatej, pretože zákazníci po celom svete dostávajú svoje objednávky v špeciálnych zlatých balíkoch, aby sa ešte viac znásobila osveta o rakovine u detí.

Spoločnosť Amazon sa na Slovensku rozhodla podporiť Nadáciu Kvapka nádeje, ktorá sa kontinuálne stará o liečebné, školské, kultúrne a sociálne potreby detí s nádorovým ochorením.Firma venovala 25 000 eur na nákup prístroja ECMO, ktorý slúži na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny v Bratislave.

Ďalšia suma vo výške 3200 eur bola vyzbieraná vďaka zamestnancom Amazonu v Seredi. Viac ako tisíc z nich prišlo na znak solidarity 18. a 19. septembra do práce v pyžame. Okrem lokálnej iniciatívy sa do výzvy zapojili aj zamestnanci po celej Európe, Severnej Amerike, Austrálie a Japonsku. Toto gesto znamená podporu pre všetky deti, ktoré bojujú s rakovinou a počas liečby a uzdravovania sa môžu stráviť v pyžame celé roky. Za vyzbieranú čiastku od zamestnancov Amazonu v Seredi nadácia nakúpila rúška a posteľnú bielizeň pre Transplantačnú jednotku kostnej drene KDHaO DFNsP v Bratislave a spolu s prístrojom ich nemocnici odovzdali v stredu 20. novembra 2019.

Riaditeľ logistického centra Amazon v Seredi, Radek Stegbauer uviedol: „Sme veľmi vďační za to s akým nadšením sa zamestnanci zapojili do kampane a deti tento rok podporilo viac než 1 000 z nich. Vnímame to ako veľkú snahu každého jedného šíriť povedomie o tejto citlivej téme.“

Spoločnosť Amazon darovala mnohým organizáciám na celom svete čiastku vyššiu než  4 milióny USD na podporu dôležitých činností a krokov v oblasti výskumu a starostlivosti o detských pacientov.

TS