dnes má meniny Kamil
zajtra Henrich
14.7. 2020
Deti búdú s PÁtraČom Tinom objavovať veže Bratislavy
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

 

V nedeľu 22.09.2019 sa v Centre rodiny v bratislavskej Dúbravke v rámci Dňa otvorených dverí uskutoční Pátrač Tino párty, na ktorej sa bude krstiť nova pátračská brožúrka. Občianske združenie Pátrač Tino predstaví svoje najnovšie “dieťa” - brožúrku “Pátrač Tino spoznáva veže Bratislavy”. 

Každým rokom sa nám do pátrania zapája viac a viac detí, čo nás nesmierne teší.” Hovorí Danka Poliačková, organizátorka celého projektu a predsedníčka občianskeho združenia Pátrač Tino. Už 7. rok sa uskutoční septembrová Pátrač Tino párty, na ktorej budú okrem iného odmenené deti, ktoré sa zapojili do sprievodnej  obrázkovej súťaže “Bratislavský hrad očami detí”. Z 230 diel vybrala odborná porota tie najzaujímavejšie; všetky detské práce však budú sprístupnené širokej verejnosti v priestoroch Centra rodiny na Bazovského 6 od 16.09. do 27.09.2019. Na Pátrač Tino párty bude predstavená nová brožúrka “Pátrač Tino spoznáva veže Bratislavy”. Pre všetkých účastníkov sú pripravené pátračské hry, súťaže, tombola a aj Tino-torta..

„Pátrač Tino spoznáva ...“ je zábavno-vzdelávacia hra pre deti vo veku 5-10 rokov, do ktorej sa doteraz zapojilo viac než 3000 detí z Bratislavy. Cieľom projektu je zvyšovanie povedomia o významných alebo zaujímavých miestach, neformálne vzdelávanie, vytváranie vzťahu k vlastnej kultúre a tradíciám.Deti majú k dispozícii pútavú brožúrku, v ktorej sú navštevované miesta popísané spolu s pripravenými úlohami. Úlohy sú veľmi jednoduché, avšak správnu odpoveď deti zistia, až keď dané miesto skutočne navštívia. A na záver im zaslúženú odmenu odovzdá Pátrač Tino osobne.