dnes má meniny Ľubomíra
zajtra Vavrinec
9.8. 2020
Šachový turnaj v Skalici
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Hľadáte pre svoje nadané dieťa zaujímavú aktivitu na konci prázdnin? Potom je pre vás ako stvorený šachový turnaj v Skalici. Šachový klub Skalica v spolupráci s mestom organizuje v hoteli Sv. Ludmila veľký medzinárodný turnaj FIDE Chess Open Skalica. Turnaj je totiž vhodný aj pre mladé talenty, ktoré si môžu porovnať svoje sily v medzinárodnej konkurencii.

Na konci augusta (25. – 31. 8.)  Skalicu čaká šachový sviatok. Šachový klub Skalica v spolupráci s mestom organizuje v hoteli Sv. Ludmila veľký medzinárodný turnaj FIDE Chess Open Skalica. Predpokladá sa účasť 100 hráčov z domova aj zahraničia. V súčasnosti je prihlásených 92 hráčov z 10 krajín (Rusko, Bielorusko, Česko, Maďarsko, Lotyšsko, Moldavsko, Slovensko, India, Poľsko, Chorvátsko). Medzi nimi je aj niekoľko veľmajstrov a medzinárodných majstrov, ako napríklad Mikhail Demidov z Ruska (2556), či veľmajster Nikita Maiorov z Bieloruska (2512).

Účasť na takomto turnaji je skvelým spôsobom, ako  deťom pripraviť nezabudnuteľný koniec prázdnin, ktorý im pomôže zdokonaliť sa v tejto kráľovskej hre a zároveň nazbierať skúsenosti. Účasť na turnaji potvrdil aj  Samir Sahidi, ktorý na nedávnych Majstrovstvách Európy mládeže v šachu v kategórii chlapcov do 16 rokov získal krásne 5. miesto.

Pred začiatkom nového školského roku tak deti majú úžasnú príležitosť naštartovať svoje mozgové bunky a zažiť atmosféru medzinárodného turnaja v kráľovskom meste Skalica.

Viac informácií na: www.sachyskalica.sk