dnes má meniny Júlia Júliana
zajtra Želmíra
22.5. 2019
Pre deti v Indonézii
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Prosíme o pomoc pre deti v Indonézii, ktorých životy sú ohrozené po ničivom zemetrasení a následnej tsunami:

  • Viac ako 1558 obetí, ktorých počet stále narastá
  • 62 000 ľudí muselo opustiť svoje domovy

UNICEF robí všetko pre to, aby pomohol rodinám z Palu, Donggala a ostatných zasiahnutých  miest na ostrove Sulawesi. Situácia je však vážna a nároky na pomoc rastú. Ohrozené sú predovšetkým deti.
V nasledujúcich dňoch sa očakáva nárast obetí. Deti sú najohrozenejšou skupinou. Rodiny sú nútené žiť na uliciach zo strachu pred následnými otrasmi.
UNICEF má skúsenosti s katastrofou tsunami 2004, ktorá si vyžiadala 226 000 obetí v oblastiach Indického oceánu, vie, akú ničivú silu voda má a aké ťažké je odstraňovať následky. Pracovníci UNICEF sú na mieste a zabezpečujú všetko potrebné.
Je veľmi ťažké predpokladať, aké bude mať katastrofa ďalšie následky, no vieme, že potrebujeme Vašu pomoc.

 
CHCEM POMÔCŤ
Váš príspevok pomôže:
  • Spojiť opäť rodiny, ktoré boli následkom katastrofy rozdelené.
  • Zabezpečiť výživu pre tých najmladších a najohrozenejších. Už beztak vážna situácia podvýživy detí v týchto regiónoch sa následkom tejto katastrofy výrazne zhorší.
  • Zabezpečiť čistú vodu. Prístup k čistej vode je jednou z najdôležitejších priorít, aby sa zabránilo šíreniu chorôb. Unicef pracuje na zabezpečení mobilných jednotiek s čistou vodou.
  • Poskytnúť psychosociálnu pomoc deťom, ktoré prišli o svojich blízkych, zabezpečiť strechu nad hlavou...
CHCEM POMÔCŤ
Počet zranených a mŕtvych narastá a je potrebná okamžitá a účinná pomoc. Pomôžte prosím deťom a rodinám na ostrove Sulawesi v Indonézii.

S vďakou

tím Unicef Slovensko