dnes má meniny Matúš
zajtra Móric
21.9. 2018
Fajnové dni v Margecanoch
Printer-friendly versionSend by emailPDF version
Viac ako len skvelý gurmánsky zážitok sľubuje posledné z tohtoročnej desiatky najlepších podujatí Košického kraja. Ako jediné jesenné TOP podujatie programu Terra Incognita očakávajú Margecianske fajnoty aj tento rok vysoký záujem a množstvo spokojných návštevníkov. O to viac, že variť a ochutnávať sa bude v sobotu i v nedeľu.
 
Oba dni posledného tohtoročného TOP podujatia programu KSK Terra Incognita budú iné. „V prvý deň, v sobotu, budú návštevníci môcť ochutnať tradičné dobroty Dolného Spiša,“ pozýva Igor Petrík, starosta Margecian. „Kuchňe z  Margecian, Kojšova, Veľkého Folkmaru, Jakloviec, Krompách, Sloviniek, Kolinoviec, Kluknavy, Miklušoviec, Smižian, Sedlíc, Oľšavice, Spišského Štvrtka, Vojkoviec a Závadky rozvoňajú celú dolinu a budú súťažiť o titul ´Najfajnejša kuchňa´. Ten získa  najlepšie vyzdobený stánok s najchutnejšou špecialitou a najlepšou obsluhou,“ spresnil starosta.
 
Okrem spišských pochúťok v tomto roku Margecianske fajnoty ponúknu aj zahraničné špeciality a špeciality šéfkuchárov. V nedeľu sa o jedákov postarajú kuchyne z Rumunska, Srbska, Česka, Švédska, Ukrajiny a Poľska, ale zahanbiť sa nedá ani Tatranský či Prešovský klub SZKC. Do svojich hrncov dajú návštevníkom nahliadnuť a špeciality ochutnať, tiež poľovnícka a pytliacka kuchňa.
 
„Program na pódiu bude venovaný predovšetkým folklóru, ale okrem toho nášho sa predstaví tiež folklór z krajín, odkiaľ budú aj kuchári.  Novinkou je aj  malá scéna, na ktorej budú majstri kuchári a cukrári priamo prezentovať jedlo a live cooking určite pritiahne množstvo divákov,“ približuje program výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.  
 
Organizátori pripravili výlet autobusom so sprievodcom aj k národnej technickej pamiatke Margeciansky tunel. Výlet bude spojený s návštevou areálu HUSEJ PLÁŽE, kde na návštevníkov čaká jazda na koni, kontaktná ZOO, požičovňa detských štvorkoliek a aj občerstvenie z domácej kuchyne.
 
Na podujatí bude opäť aj tradičná ulička remesiel s remeselnými  a regionálnymi výrobkami, kolotoče, skákací hrad pre deti a originálny workshop Upeč si svoj gruľovník, kde budú mať návštevníci možnosť vyskúšať si svoje kuchárske zručnosti.
 
Stalo sa už dobrým zvykom, že organizátori TOP podujatí Terra Incognita pripravujú pre návštevníkov ešte ďalšiu turistickú ponuku. Aj v Margecanoch si bude z čoho vyberať. Klub slovenských turistov pripravil prechádzku za lesnými pochúťkami pod Holý Hrbok, len za 1 euro budú požičiavať člny pod hasičskou zbrojnicou, Reštaurácia Lesnica ponúka zľavu na jedlá na objednávku, cukráreň a hostinec Pod orechom  má zľavu na celý sortiment  a v Pivnici PUB sa bude dať pochutiť si na veľkej pizzi so zľavou.
Unknown Object