dnes má meniny Matúš
zajtra Móric
21.9. 2018
Ako sa má tvoja kravička?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Túži vaše dieťa po domácom zvieratku? Vytrvalo vás prosí, aby ste mu zadovážili škrečka alebo psa? A čo tak „vlastnú“ kravičku?!? Reálnu kravičku, ktorá skutočne žije na niektorej slovenskej farme?

Mliečny fondv septembri opätovne odštartoval zaujímavý projekt „Adoptuj kravičku“, v ktorom si môžete adoptovať jednu z vyše 10 000 kravičiek z ozajstnej slovenskej farmy. Starostlivosti o netradičného „domáceho“ miláčika sa však nemusíte obávať. O kravičku sa aj naďalej budú s láskou starať slovenskí farmári. Vaše dieťa si však s webovou aplikáciou užije veľa zábavy!

Je to jednoduché: stačí nakúpiť slovenské mliečne výrobky, zadať vo web aplikácii www.adoptujkravicku.sk kódy z týchto výrobkov a vaše dieťa môže mať svoju vlastnú kravičku. Kúpou ktoréhokoľvek slovenského mliečneho výrobku podporíte domácich prvovýrobcov a spracovateľov mlieka.

Po registrácii na web stránke zadáte EAN kódy spolu s SK oválom zo zakúpených slovenských mliečnych výrobkov. Potvrdením adopcie je Rodný list kravičky, ktorý  systém následne vygeneruje. Bude na ňom uvedené meno, aké ste jej dali, deň jej narodenia a miesto (farma), kde žije. Odo dňa adopcie bude kravička fiktívne „vaša“ a môžete sa s ňou hrať, česať ju, kŕmiť, starať sa o ňu, alebo jej napríklad nasadiť štýlové slnečné okuliare. Za opätovný nákup mliečnych výrobkov sa vami zadané EAN kódy premenia na virtuálne dukáty, ktoré vám umožnia urobiť kravičku naozaj šťastnou. Jedenkrát v roku ju môžete prísť osobne navštíviť priamo na jednu z 50 fariem, ktoré sa do projektu zapojili. Adopciu môže zrealizovať jednotlivec, ale aj kolektív. Pre školy a škôlky je to skvelá motivácia, aby sa zapojili do súťaže a vyhrali výlet na farmu plus ďalšie super ceny.

Cieľom projektu je zvýšiť nielen spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, ale aj povedomie o mliečnych produktoch pôvodom zo Slovenska. Vďaka kampani sa môžu deti aj široká verejnosť bližšie zoznámiť s podmienkami slovenských poľnohospodárov a vytvoriť si vďaka tomu pozitívny vzťah ku kravičkám, ktoré nám dávajú mlieko.

TS

Koordinátormi projektu ADOPTUJ KRAVIČKU sú Slovenský zväz prvovýrobcov mlieka a Slovenský mliekarenský zväz. www.slovenskemlieko.sk