dnes má meniny Móric
zajtra Zdenka
22.9. 2018
Päť dní radosti s klaunmi Červeného Nosa
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

freeSAT, jeden z popredných poskytovateľov satelitnej televízie na Slovensku s radosťou oznamuje uzatvorenie partnerstva s občianskym združením Červený Nos Clowndoctors. Spoluprácu oficiálne odštartovali programom Cirkus Paciento. Vďaka podpore freeSAT-u mohli hospitalizované deti v banskobystrickej nemocnici spolu s rodičmi na chvíľu zabudnúť na chorobu a užiť si päť dní radosti s klaunmi Červeného Nosa.

Cirkus Paciento zavítal minulý týždeň na onkologické oddelenie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Cieľom tohto jedinečného programu je pomôcť deťom zvládať stres počas liečby. Dvaja klauni trávia s deťmi celých päť dní plných magických trikov a vtipov. Rozveseliť malých pacientov nie je ich jedinou úlohou - klauni ich zároveň zasväcujú do svojho umenia. Päťdňový program sa skončil predstavením pre rodiny a personál nemocnice, v ktorom boli deti hlavnými hviezdami.

freeSAT a Červený Nos Clowndoctors plánujú dlhodobú spoluprácu. Spoločne pripravujú viacero projektov.

„V minulosti sme už spolupracovali s viacerými charitami, no chceli sme vybudovať čosi silnejšie a nadviazať dlhodobé partnerstvo so zabehnutou organizáciou,“ vysvetľuje Michael Lee, Managing Director spoločnosti UPC DTH a značky freeSAT. „Je pre nás preto veľkou cťou, že budeme spolupracovať s organizáciou Červený Nos Clowndoctors, aby sme na Slovensku podporili rodiny a deti v ťažkej situácii. Považujeme tento projekt v roku 2017 za jeden z našich najdôležitejších a budeme sa snažiť, aby sme doň zapojili aj naše partnerské siete, našich zákazníkov a zamestnancov.“

Červený Nos Clowndoctors, partner Red Noses International, podporuje psychickú pohodu hospitalizovaných detí, geriatrických pacientov a každého, kto bojuje s chorobou. Humor a radosť sú hlavnými liekmi, ktoré Červený Nos Clowndoctors predpisuje. Tento recept už pomohol rozveseliť takmer 100-tisíc detí v 41 slovenských nemocniciach a 3 liečebných zariadeniach.

„Veľmi si vážime, že sa freeSAT rozhodol podporiť náš program Cirkus Paciento na oddelení detskej onkológie a hematológie v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Aj vďaka tejto podpore zažili dlhodobo hospitalizované deti i rodičia, ktorým ochorenie prináša často veľmi ťažké chvíle, týždeň plný radostných zážitkov, smiechu a zábavnej výuky cirkusového umenia pod vedením našich zdravotných klaunov,“ povedala Zuzana Ambro, výkonná riaditeľka Červený Nos Clowndoctors.

 

Viac informácií o aktivitách o.z. Červený Nos Clowndoctors a o možnostiach podpory nájdete na www.cervenynos.sk

Viac informácií o ponuke freeSAT-u, novinky a program nájdete na sk.freesattv.tv

TS