dnes má meniny Alfréd
zajtra Valéria
19.6. 2018
Rozprávkový bojnický zámok 2017 - BABIČKA nás prevedie rozprávkami Boženy Němcovej
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

 

 

Námetom pre podujatie Rozprávkový zámok 2017 sa stali obľúbené rozprávky Boženy Němcovej. Tak, ako každý rok, aj tentokrát budú rozprávky zasadené do kontextu s hlbším posolstvom. Spoločne s návštevníkmi budeme tento rok hľadať čas pre deti.

Čo je v živote rodičov dôležitejšie ako radosť a spokojnosť ich detí? A na to, aby boli deti šťastné, netreba drahé hračky ani veľa peňazí. Deti najviac na svete milujú svojich rodičov a najväčšiu radosť majú vtedy, keď môžu byť s nimi.

Nenaháňajme sa za úspechom, uznaním a bohatstvom. Nájdime si radšej čas pre deti, pre spoločné hry, spoločné snívanie, pre spoločné výpravy do sveta rozprávok a fantázie.

Návštevníkov do deja tohtoročných rozprávok vovedie Babička, azda najznámejšia hrdinka Boženy Nemcovej. Z jej rozprávania sa deti i rodičia dozvedia všetko potrebné pre výpravu do sveta rozprávkových príbehov.

Spomedzi množstva rozprávok Boženy Nemcovej to budú tieto 4 rozprávky:

  • Múdra žena
  • Soľ nad zlato
  • Čert a Kača
  • Popolvár

Pod pripravovaný scenár a réžiu sa už tradične podpísal Róbert Mankovecký.

Róbert Mankovecký je uznávaným autorom množstva divadelných textov inscenovaných profesionálnymi divadlami, medzi ktoré patrí i niekoľko rozprávok.  Ako hudobný skladateľ skomponoval hudbu do divadelných a televíznych inscenácií ako i do filmov. Je držiteľom mnohých ocenení vrátane Ceny ministra kultúry, ocenenia Divadelnej akadémie Dosky a ocenenia Filmovej a televíznej akadémie Slnko v sieti.