dnes má meniny Alfonz
zajtra Gašpar
28.1. 2021
Darujte Vianoce
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Charitatívny grantový program Darujte Vianoce začal vstup do svojej druhej dekády vo veľkom. Na podporu projektov pre ľudí v núdzi Nadácia Orange v tomto roku vyčlenila rekordnú sumu 60 000 eur. 50 000 eur bolo prerozdelených v prvej fáze programu. Tá druhá prebieha práve teraz na portále www.dakujeme.sk, cez ktorý bude prerozdelených 10 000 eur.

Vďaka darovaciemu portálu www.dakujeme.sk tak po prvýkrát môžu dať všetci šancu na pekné Vianoce ďalším ľuďom v núdzi. Na tejto stránke bude od 4. do 27. decembra zverejnených 100 žiadostí, ktoré splnili podmienky grantového programu Darujte Vianoce, ale neboli kvôli finančnému limitu podporené, no zaslúžia si realizáciu. Na stránke si budú môcť potenciálni darcovia žiadosti prečítať a rozhodnúť sa, komu a či venujú svoj dar v ľubovoľnej výške jednoduchým bankovým prevodom na podporu príbehu, ktorý ich najviac chytí za srdce. Nadácia Orange ocení štedrosť darcov a znásobí tak ich sumu rovným dielom do maximálnej výšky 100 eur na projekt.

Hlavným cieľom charitatívneho programu je umožniť ľuďom, ktorým záleží na svojom okolí a majú otvorené oči aj srdcia pomôcť tým, ktorí sú v núdzi a vianočné obdobie nemôžu prežívať v radosti, pohode a spokojnosti. Práve chorým, opusteným, bez domova, trpiacim hmotným nedostatkom, vylúčeným na okraj spoločnosti môžu mnohí ochotní ľudia pomocou programu Darujte Vianoce dopriať chvíle šťastia.