dnes má meniny Bibiána
zajtra Oldrich
2.12. 2020
Vyjadri svoj názor na Jednotný európsky trh a vyhraj stáž v ES!
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

V časoch, keď Európska únia čelí dôležitým výzvam, Jednotný európsky trh oslavuje svoje 20. narodeniny. Ak aj Vás čakajú v roku 2012 oslavy 20. narodenín, pozrite sa na EÚ kritickým okom, podeľte sa o svoje názory a vyhrajte stáž v Európskom spoločenstve! Aké nádeje a sny má Vaša generácia? Čo od ekonomického spoločenstva očakáva? Aký úžitok máte z Jednotného trhu Vy? Ako ovplyvňuje voľný pohyb tovaru, kapitálu a osôb Vaše štúdium, prácu a vôbec samotný život?

Víťazi získajú v lete 2013 4-týždňovú zahraničnú stáž v Európskej komisii, Európskom parlamente, ale aj v iných európskych verejných či súkromných organizáciách, ako napríklad v Úrade pre harmonizáciu vnútorného trhu (OHIM) v španielskom Alicante alebo v Európskom centre podnikov s verejnou účasťou (CEEP). Každý stážista zároveň dostane mesačný príspevok v hodnote 1 500 EUR na pokrytie cestovných a ubytovacích nákladov.

Súťaž „Generácia 1992” je už v plnom prúde a zaujímavé príspevky z celej Európy sa len tak hrnú. Môžete si ich pozrieť na: www.generation1992.eu. Výber obsahuje nápadité eseje, fotografie, ktoré nútia zamyslieť sa, ako aj pestré kresby či videá. Tvorivé počiny mládeže, ktorá sa zatiaľ do súťaže zapojila, reflektujú možnosti a výzvy Jednotného európskeho trhu a zároveň ukazujú, čo je hybnou silou dnešnej mládeže: sú to ich priateľstvá a sny, myšlienky o tom, ako vnímajú možnosť ísť za hranice, ale aj nápady, čo by mohli využiť a zmeniť tak svoju budúcnosť. Súťaž dáva mladým ľuďom Európy, tým, ktorí držia budúcnosť v rukách, šancu vyjadriť svoje očakávania, pýtať sa a tvorivo prezentovať pohľad na Jednotný európsky trh.

Tak načo ešte čakáte? Schyťte perá, štetce, fotoaparáty, počítače, tablety alebo mobily a dajte priestor svojej fantázii! Vaše príspevky by mali spadať pod jednu z nasledujúcich kategórií: vzdelávanie a občianstvo, práca a podnikanie, kultúra a voľný čas alebo spotrebitelia a životné prostredie. Súťaž „Generácia 1992” môže byť pre Vás jedinečnou príležitosťou, ako si vylepšiť životopis, ako aj vstupenkou do európskych inštitúcií počas skvelého leta 2013!