dnes má meniny Miloš
zajtra Timotej
23.1. 2021
Posilnite chi detí - domov pre deti podľa feng šuej
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Ak chcete používať opatrenia feng šuej na posilnenie a pomoc pre vaše deti, základným miestom v tomto smere je zóna detí v detskej izbe a zóna detí vo vašom dome. V prípade, že chcete posilniť svoje rodičovské schopnosti a vzťah s deťmi, môžete tieto postupy použiť aj v zóne detí vo svojej spálni.

Posilnite energiu detí „šťastným“ umiestnením ich postelí

            Jedným z najviac odporúčaných opatrení na posilnenie energie detí je postaviť posteľ v miestnosti do zóny detí. Týmto spôsobom ich vlastne umiestnite do najlepšej lokality vzhľadom na ich rozvoj a dospievanie. Samozrejme, najskôr sa uistite, či sa posteľ nenachádza v priamej línii s dverami, v opačnom prípade sa vaše deti môžu cítiť pod tlakom alebo neisté.

            Pri umiestňovaní postelí na miesto si určite vizualizujte, ako sa vaše deti stávajú silnejšími.

Vyjasnite život detí vhodne umiestneným svetlom

            Ďalším skvelým spôsobom, ako podporiť dobrý vývin detí je umiestniť jasné svetlo do zóny detí v detskej izbe. Pomôže im to lepšie komunikovať a budú kreatívnejšie. Svetlo nemusí byť neustále zažaté, avšak malo by byť v technicky dobrom stave. Je to vhodné najmä vtedy, ak posteľ nemôže byť umiestnená v zóne detí (pozri vyššie). Vizualizujte si, ako vaše deti rastú a dobre sa vyvíjajú.

Prebuďte chi detí pomocou zvuku

            Sila zvuku je ďalším nástrojom, ktorý v prípade detí výborne funguje. Zvonček alebo zvonkohra môže prebudiť ich energiu, rozvinúť ich kreativitu, chrániť ich a vniesť harmóniu do ich života. Znova použite kovovú zvonkohru s príjemným zvukom, ktorý sa im páči. Inou voľbou, ktorú môžete použiť, je telefón, rádio, kazetový prehrávač alebo stereoprehrávač. Bude to stimulovať ich mozog, aby mysleli jasnejšie, ich inteligencia sa rozvíjala, lepšie študovali a darilo sa im v testoch.

            Vynikajúcim miestom na zavesenie zvonkohry (na červenej stuhe) alebo iných zvukových predmetov je zóna vedomostí v detskej izbe. Pre ešte väčšiu aktiváciu energie môžete zvonkohru zavesiť nad posteľ v mieste, kde spočíva hlava dieťaťa (ak to neprekáža). Keď umiestňujete generátor zvuku, vizualizujte si, že vaše deti sú pozorné, bdelé a posilnené v každej oblasti.

Posilnite zdravie detí pomocou rastlín

            Aby ste zaistili, že vaše deti budú zdravšie a ľahšie sa zotavia z chorôb, použite zelené rastliny. Položte do spálne so zámerom, aby vaše deti boli zdravé a silné, nepárny počet novo zakúpených zelených rastlín (3, 5, 9 je vhodný počet). Pre ešte lepší účinok dajte niekoľko rastlín aj do zóny detí v dome, v rodičovskej spálni a na dvore. Tento postup bude obzvlášť účinný, ak rastliny, ktoré umiestňujete do zóny detí budú mať biele kvety, keďže biela je farbou zóny detí.

            Pre maximálne výsledky si vizualizujete, že vaše deti sú stopercentne zdravé a sršia energiou.

Udržujte spojenie s deťmi pomocou medeného zvončeka

            Aby ste zostali v spojení s deťmi, ktoré nie sú momentálne doma, zaveste na červenú stuhu v zóne detí vo svojom dome alebo v rodičovskej spálni medený zvonček. Vizualizujte si, že svoje deti dokážete vidieť a komunikovať s nimi tak často, ako to uznáte za vhodné.

ukážka z publikácie Feng šuej – tipy pre lepší život