dnes má meniny Kristián
zajtra Vendelín
19.10. 2019
Podujatia UNICEF podporia programy výživy pre deti vo východnej Afrike
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Len v krajinách Afrického rohu trpia chronickou podvýživou 2 milióny detí a nevyhnutne potrebujú pitnú vodu a terapeutickú výživu. UNICEF ich dodáva, ale potrebujeme aj Vašu pomoc a podporu. Príďte symbolicky nakŕmiť deti v Afrike do obchodnéhodomu IKEA: kúpou pexesa „Výživa“ podporíte programy výživy. Na rovnaký účel je určený aj výťažok z Rozprávkového pečenia UNICEF s osobnosťami.

Deti na východe Afriky postihla jedna z najväčších potravinových kríz v histórii oblasti. Spôsobilo ju dlhodobé sucho, chýbajúce zrážky, neúroda a následný nedostatok potravín a ich neúnosne rastúce ceny. Situáciu navyše komplikuje ozbrojený konflikt v Somálsku, siahajúci aj za jeho hranice. Cena za klimatické zmeny a ozbrojený konflikt je vysoká a postihuje predovšetkým deti. Viac ako 2 milióny z nich trpia chronickou podvýživou a neodkladne potrebujú našu pomoc – napríklad príspevkom na niektorú zo zbierok UNICEF v IKEA:

Pexeso UNICEF „Výživa“
Od 5. decembra do 10. decembra 2011 v čase od 14:00 do 18:00 hod. si môžete zakúpiť detské pexeso „Výživa“ nielen v reštaurácii IKEA, ale aj vo vstupnej hale obchodného domu u dobrovoľníkov UNICEF z Gymnázia Juraja Hronca v Bratislave. Za každý príspevok vo výške 1€ pomôžete symbolicky nakŕmiť jedno dieťa vo východnej Afrike, dostanete 1 losíka IKEA a budete zaradený do žrebovania o vecné ceny. V hre je 5 vianočných darčekových balíčkov UNICEF, 2 poukážky IKEA v hodnote 10€ a jeden vianočný balíček švédskych dobrôt z obchodného domu IKEA. Deti sa súčasne môžu zapojiť aj do tvorby najdlhšej vianočnej girlandy a zanechať maľovaný či písaný odkaz pre deti v Afrike.

V reštaurácii IKEA si môžu pexeso zakúpiť zákazníci pri platbe v pokladniach. Cena pexesa je 1€, čo je suma, ktorá pomôženasýtiť jedno hladné dieťa v rozvojovom svete na jeden deň. Napríklad za 1€ dokáže UNICEF dopraviť takmer 3 vrecúška terapeutickej výživy Plumpy´Nut (kompletné 3 vrecúška stoja len 1,20€ň alebo až 20 balení terapeutického mlieka alebo 1 balenie vysoko nutričných sušienok.

1€ má obrovskú silu. Suma za pexeso bude zákazníkovi po súhlase pripočítaná k účtu za zakúpené jedlo. Zakúpené detské pexeso „Výživa“ je zároveň poďakovaním každému, kto takýmto spôsobom prispeje na primeranú výživu detí vo svete.

Rozprávkové pečenie UNICEF
V deň, kedy končia aktivity s pexesom, začína už tradičné Rozprávkové pečenie UNICEF v IKEA 2011. Tento rok sa uskutoční od 10. do 13.12.2011 v čase od 17:00 do 19:00 hod. na prvom poschodí obchodného domu. Súčasťou podujatia určeného pre malé pekárky a malých pekárov – deti – bude aj zbierka do pokladničky UNICEF na podporu výživových programov. Pozývame Vás na vianočné zdobenie perníkov, rozprávky o Vianociach a posedenie s osobnosťami. Všetko pre dobrú vec, pomôcť deťom na východe Afriky.

Tento rok prídu pečenie a zbierku podporiť:

10.12.2011 Lenka Šoóšová, Zuzana Haásová

11.12.2011 Kristína Svarinská, Mária Čírová, Martin Pyco Rausch

12.12.2011 Lucia Hablovičová

13.12.2011 Petra Polnišová, Dušan Tittel a Lukáš Latinák