dnes má meniny Patrik Patrícia
zajtra Oliver
6.7. 2020

epidural z druhej strany,pohlad z anesteziologa

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Mile damy, velmi sa tesim vsetkym vasim pozitivnym zážitkom z epidurálneho porodu.Som anesteziologicka ktorá, tie epidurálky pichá.Chcem len diskutovať na temu ze pre epidurálku pri porode je proste najdolezitejsia psychika, ako si zena ten porod predstavuje.Su pacientky ktorým je proste epidurálka pichnuta, vsetky fyziologické pochody svedcia preto že epidurálka zabrala, len pacientka to proste interpretuje inac.Proste velakrat si pacientky myslia ze ked sa epidurálka pichne neocakáva sa už od nich nič, nič nebudu citit, už len dostanu vytuzene babatko na hrud.Lenze tak to nie je.Od pacientky sa ocakáva aktívna učast, spolupraca. A vtedy je proste aj skusený anesteziolog bezradny, pretoze ked pacientka nemá žiaden prejav neziaduceho učinku, žiadne trpnutie končatin, žiadna porucha hybnosti, pacientke sa ukludni cinnosti cinnost srdca, poklesne trochu tlak.Len proste ta nespokojnost. :-( A co s tym?

Ako anesteziolog mozem povedat ze tato metoda je uplne uzasna a najviac ju dokazu ocenit druhorodicky, ktoré prvýkrat rodili "normalne",pretoze vedia co ich caka a vedia tu metodu ocenit.Medicna a biologia nie je 1+1 sa rovna 2, kazdy organizmus je iny a kazda zena a porod je iny.Takze ani tuto metodu nemozme brat pausalne ze vsetky zeny maju rovnaky zazitok.

Metoda je to uzasna a je len predsudok doby branit sa jej a rodit v bolesti.

Je to velmi príjemny hrejivý pocit pri srdci ked v meste stretnete mamicku, ktorá na epidurálku neda dopustit. :-)Len dobre zazitky s epidurálkami zelam