dnes má meniny Vratislav
zajtra Alfréd
18.6. 2021

Je dôležité mať súrodenca

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Neviem si predstaviť, že by som bola jedináčikom. Mám dvoch bratov, jeden je starší o 5 rokov a druhý o 5 minút - som z dvojčiat. S dvojčaťom som si veľmi blízka, aj s jeho manželkou, a aj naše deti sa zbožňujú.
Ja som po prvom pôrode vyhlásila, nikdy viac. Mala som zlé tehotenstvo aj zlý pôrod. Hoci som po druhom dieťati túžila, bála som sa. Až keď sa prvorodená dcérka začala pýtať, kedy bude mať súrodenca, začala som nad tým uvažovať. Ale akurát sme sa chystali prestavovať, a tak som jej povedala, že bude, keď prestavíme. Ale aké bolo naše prekvapenie? Ostala som tehotná, dodnes neviem kedy? spočiatku som tým nebola nadšená, mala som strach, rozbehnutá kariéra, rozostavaná chata... Ale dieťa sme si nechali a ja som dúfala, že neskončím v nemocnici. Pravdaže problémy sa opakovali, ale hospitalizáciu som odmietla... A keď mi oznámila aj švagriná, že je tehotná, bola som rada. A neskôr aj moja najlepšia kamarátka mi oznámila, že konečne sa im podarilo druhé dieťa (po 12 rokoch). A tak sme boli tri tehotné, švagriná o 10 tt viac, a kamoška o 3tt viac. Narodili sa nám krásny synovia a naše staršie deti nedajú dopustiť na naše bábätká.
A so švagrinou to máme výborné, pretože rozdiel medzi našimi dcérami je 6 mesiacov, chodia spolu do škôlky a sú nerozlučné kamarátky, skoro ako sestry. A medzi synmi je rozdiel 2,5 mes. a dúfame, ťe aj oni sa budú spolu vedieť krásne hrať.