dnes má meniny Móric
zajtra Zdenka
22.9. 2019

prosim vas o pomoc ;)

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Zdravim vsetky mamicky aj nemamicky. Prosim Vas vsetky, ktore ste ochotne mi pomoct s diplomovou pracou, aby ste vyplnili tento dotaznik. Odpovede mi posielajte na mail ejuska2000@yahoo.co.uk. Dotaznik je anonymny, dakujem Vam vsetkym vopred.

ČASŤ A
1) V čom vidíte hlavné príčiny nízkeho počtu novonarodených detí v SR?
a) zhoršenie ekonomickej situácie rodiny po narodení dieťaťa v dôsledku nedostatočnej finančnej podpory rodín štátom (nízke rodinné dávky)
b) neplodnosť a problémy s počatím
c) kariéra na prvom mieste (obava zo straty dobrej pracovnej pozície)
d) nedostatočné finančné zabezpečenie mladých rodín na vytvorenie podmienok pre založenie rodiny (nevyriešená bytová otázka, nezamestnanosť ...)
e) iné (uveďte)

2) Myslíte si, že by bolo spravodlivé, ak by štát pri určovaní výšky prídavkov na deti a rodičovského príspevku zohľadňoval príjem rodiny?
a) áno
b) nie

ČASŤ B
1) Rodinná situácia – ste:
c) osamelý rodič
d) kompletná rodina s dvoma rodičmi

2) Máte:
a) 1 dieťa
b) 2 deti
c) 3 a viac detí

3) Ste na rodičovskej dovolenke?
a) áno
b) nie

4) Do ktorej z nasledujúcich príjmových hraníc patrí Váš manžel? (Vyplňte len ak ste na rodičovskej dovolenke)

a) do výšky minimálnej mzdy (do 7 600 Sk)
b) od 7 600 Sk do 15 000 Sk
c) od 15 000 Sk do 25 000 Sk
d) od 25 000 Sk do 35 000 Sk
e) viac ako 35 000 Sk

5) Aká by bola pri zohľadnení tohto príjmu pre Vás postačujúca výška rodičovského príspevku (v súčasnosti 4 440 Sk/dieťa), aby ste nebola nútená sa vrátiť do práce pred skončením rodičovskej dovolenky kvôli nedostatku finančných prostriedkov? (Vyplňte len ak ste na rodičovskej dovolenke)
................................................................................................................................................

6) Aký je čistý príjem Vašej domácnosti (príjem manžela a manželky spolu; v prípade, že ste osamelým rodičom uvažujte len Váš príjem vrátane výživného)? (Vyplňte len ak už nie ste