dnes má meniny Vladimír
zajtra Jakub
24.7. 2019
Voňavé vankúšiky, ...
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Pridajte sa k nám a vymýšľajte, vymýšľajte. Čo sa Vám podarilo vymajstrovať so svojou ratolesťou - či ako darček práve jej? Poslali ste nám tieto nápady: Ja som každý rok kupovala deťom a blízkym darčeky z obchodov, pretože na vlastnoručne vyrobené darčeky nebol popri zamestnaní nikdy čas. Maximálne keď nejaká nahratá rozprávka na videu alebo napálené cd s hudbou.

Ale tento rok ma prinútil doslova k tvorivému mysleniu. Narodila sa nám tretia dcéra a manžel prišiel o prácu. Takže peňazí na darčeky nebolo veľa. A tak som už v lete začala konať. Nasadila som viac levandule, a keď vyrástla a rozkvitla, postupne som ju obstrihávala. Zo starých kvietkovaných šiat po najstaršej dcére som narobila vankúšiky, asi o rozmeroch 10x10 cm a naplnila ich vysušenou levanduľou. A tak každá babka a prababka - máme ich štyri, dostane pod stromček voňavý darček.

Ďalej som levanduľu naložila do olivového oleja a mám teraz krásne voňavý masážny olej, ktorý nalejem do malej fľaštičky a ozdobím stužkou a vysušenou levanduľkou. Kto ho dostane pod stromček, ešte presne neviem, ale asi moja sestra.

Neteri a najstaršej dcére som zo zvyškov látok našila gumičky do vlasov, keďže sú obidve dlhovlasé. Vystrihla som pás látky asi 60cmx10cm, zošila po dĺžke, prevliekla na druhú stranu, navliekla dnu okrúhlu gumičku, konce som zošila a pekné gumičky do vlasov sú na svete! Škoda, že nemám viac času, pretože má moje 5 mesačné bábo dosť zamestnáva, ináč by som určite vymyslela darčeky aj pre ostatných členov našej rodiny.

S pozdravom ostáva Tatiana

!!! ĎAKUJEME !!! A tešíme sa na nové a nové nápady!