dnes má meniny Milan
zajtra Henrieta
27.11. 2020

Mat dieta je luxus

Ut, 11/30/1999 - 00:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Mam jedno dieta e velmi by som chcela dalsie, ale naozaj neviem, ci si ho budeme moct dovolit. Nezamyslam sa ani tak nad tym, ze je drahe oblecenie, kocik..., to sa naozaj da zohnat aj od pribuznych, znamych, zo sekaca a pod., ale nad tym z coho budeme zit, ked ja budem na materskej. Mame hypoteku ( na 30 rokov) a tak nase sucasne vydavky( hypoteka,najomne, elektrina, plyn, skolka, telefony) su asi 14000 Sk mesacne. Ked zostanem na materskej nas celkovy prijem do domacnosti bude okolo 15000 Sk. Z coho budeme zit, ked navyse pribudne dalsi clen rodiny? Ak mi niekto pomoze toto vyriesit, urcite budem mat dalsie dieta.

Komentáre:
mamatata2019 »
Ne, 11/20/2005 - 16:26

Milá Deniska!
Súhlasím s názvom tvojho príspevku - mať dieťa je naozaj luxus. Luxus bohatého života na lásku, pozornosť, obetavosť, radosť a hlavne veľkú školu života. Vytváraš v novom človekovi budúcnosť a to nie je fráza. Formuješ ho a cez neho jeho okolie. Deti sú naše zrkadlá. Ja mám štyri a bez strachu by som prijala aj piate. Nie som milionár a tiež sme pod priemernými zárobkami... Ak by som mala čakať, že za mňa niekto vyrieši akýkoľvek môj životný problém, nevyzujem si detské topánky a budem v nich krívať až do dôchodku. Strach je pliaga, ktorá ľudí tlačí k zemi. Vtedy sa pozeráme naozaj iba pod nohy, aby sme sa nepotkli a nevidíme, že pred nami sa za prekážkou, ktorej sa tak bojíme, odhaľuje prekrásny obzor... Nebojte sa, ste na to s manželom dvaja! Aj mnoho iných ľudí rado pomôže. Nik vám nemôže prikázať, ani zakázať mať deti. Prajem vám s manželom, aby ste sa mali stále viac radi a spoločne dokázali prekonávať nepriazne života. A moje osobné: vyprosujem vám požehnanie od Boha.
Mária.

mamatata2019 »
Ne, 03/26/2006 - 14:41

Mš pravdu, v podobnej situácii je naozaj každá rada vzácna. Poznám to z vlastnej skúsenosti, mali sme dosť veľkú pauzu medzi deťmi, práve z finančných dôvodov, proste by sme nevyžili z jedného platu a symbolickej "materskej". Nič si z toho nerob, postupne sa to vyrieši, môžete si niečo nasporiť, alebo sa dá ísť skôr do práce z materskej. My sme to vyriešili tak, že mám prácu, ktorú som nemusela celkom prerušiť ani keď som bola s dieťaťom doma, no bolo to dosť náročné. Nejde o tých pár detských vecičiek, ide aj o to, že žena s dvomi deťmi ak príde o miesto, si môže ťažko hľadať nové zamestnanie, to nehovorím o 3 a viacerých deťoch... Dieťa je dnes jednoznačne luxus, no na druhej strane - máme radi luxusné veci, však? Tak prečo nie dieťa?