dnes má meniny Milan
zajtra Henrieta
27.11. 2020

IVF

Ut, 11/30/1999 - 00:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Umelé oplodnenie - o čo ide?
„Eniky beniky kliky bé, abr fabr dominé, enci penci dopekelci, draus maus bus... ty musíš ísť z kola von! Ty pôjdeš von, aj ty, aj ty, aj ty...” Takto sme sa ako deti hrávali. V tomto prípade však ide o tragédiu.
Pri umelom oplodnení sa použije mužská „spermiobanka” a za vhodných laboratórnych podmienok sa v skúmavke uskutoční oplodnenie ženských vajíčok. V skúmavke pri oplodnení vznikne veľký počet ľudských embryí... Ľudské plody sa vnesú do tela matky a po čase nastane akoby odčítavanie gynekológa: „Eniky beniky kliky bé... Ty pôjdeš von, aj ty, aj ty, aj ty! Len ty zostaneš. ” A ešte krátko predtým sa ľudské plody, ktoré sa nevložili do tela matky, vylejú do umývadla.

Radosť, veď sa narodil človek
No smrť tých zvyšných ôsmich-desiatich sa nevníma... A aby nás nehrýzlo svedomie, budeme tvrdiť, že to neboli ľudia. Dovoľte mi, aby som to komentoval: „Čo by sa z tých plodov vyvinulo, vari lúčne koníky?”
Už chápete, prečo je Cirkev proti umelému oplodneniu? - Je to proti Božiemu prikázaniu „Nezabiješ!” aj proti zdravému ľudskému rozumu.

Komentáre:
mamatata2019 »
Pi, 04/01/2005 - 21:21

je mi veľmi ľúto, že píšete o niečom čomu nerozumiete. Neviem čo by ste robili keby ste boli ten kto tie deti mať nemôže. Možno by ste mali vedieť aj to, že komu sa ako Vy píšete " ujme " 10 - 12 embryí tak ten tam ani nemusí ísť. Možno by ste si mali doplniť vedomosti a potom sa k niečomu vyjadrovať a skúsiť sa vcítiť aj do kože iných ľudí. Ľudí, ktorí musia prejsť veľmi ťažkú cestu za túžbou mať vlastné dieťa, aj vďaka takým ľuďom ako ste Vy.

mamatata2019 »
So, 04/02/2005 - 14:03

Vážený/á.Vravíte že umelé oplodnenie znamená zabíjať,a že je to proti cirkvi a zdravému rozumu.Kto vám dal právo označovať niekoho za vraha.Ak tak ospevujete cirkev a boha,ako môže dopustiť vojny,umieranie nevinných detí,hlad a chudobu.Keby ste dostali rakovinu,nepôjdete sa liečiť,lebo boh rozhodol že máte umrieť???Mám dieťatko vďaka IVF,ako je možné že boh rozhodol že sa narodí aj ked bol proti tomu?

mamatata2019 »
Ut, 04/05/2005 - 08:33

Na tychto strankach som poprvykrat a az teraz zistujem, kolkych ludi sa problem umeleho oplodnenia tyka. Mam 30 rokov a mnozstvo mojich znamych a priateliek sa mi zveruje s tuzbou mat dieta, s tym, ze kazde rano vstavaju s nadejou, ze azda uz... Moderna civilizacia priniesla vydobytky a tie su tiez zrejme dielom Bozim. Potom je vsetko, co sa deje, v rovnakej linii a clovek na to musi reagovat. Kolko zien ma cysty, zrasty, nepriechodne vajecniky "vdaka" prostrediu, v ktorom ziju, "vdaka" kazdodennemu stresu, ktory musia absolvovat len preto, aby mohli normalne a slusne zit? A kolko je takych muzov? A zrazu zistia, ze s pocatim je problem. Preco by sa mali branit medicinskemu zakroku? S odvolavanim sa na Boha mam vzdy osobne problem, najma ak sa v jeho mene vedu vojny a rozne zverstva.
Pisem do tejto diskusie vsak aj z praktickych dovodov, preto, lebo by som sa chcela dozvediet nieco viac od zeny, ktora ma darovane vajicko. Zaujima ma vsetko, pristup lekarov, postup, financie a podobne. Budem vdacna za kazdu skusenost.

mamatata2019 »
Pi, 04/15/2005 - 14:49

kto ti dal pravo vyjadrovat sa k niecomu, co je pre teba "spanielska dedina"???kto ti dal pravo sudit?BOH?Mas od neho nejake povolenie? Tak radsej nepis nic! O akom velkom pocte embryi to pises?O akom vylievani do umyvadla?Odkial si prisiel? Zisiel si z mamuta? Ak sa ta tato tema netyka, radsej ju ignoruj...Apropo, tie lucne koniky? To nie pre teba ziva bytost???

mamatata2019 »
So, 07/30/2005 - 21:46

Moje nervy, to sú ale sprostosti, sorry KN, ale nevieš, o čom píšeš...