dnes má meniny Bonifác
zajtra Žofia
14.5. 2021

Pôrodnica III.

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

No a aby sme toho nemali málo náš synček dostal neskutočne silnú novorodeneckú žltačku. Ako si spomínate, vyššie som uviedla, že Dr. Horáková ma ráno pred vizitou informovala o zdravotnom stave nášho synčeka a tam mi už povedala, že má zvýšené pečeňové testy. Nič neurobili. Až na nejaký 4-5 deň ho dali pod lampu a to bolo všetko. Každý deň náš synček dostával 2x denne injekciu do nožičky proti infektu. No a žltačka ostala neliečená!!! Táto žltačka však nášmu synčekovi nabúrala krvný obraz (ničila mu pomaly červené krvinky). Na vizite ma o slabšom krvnom obraze informovala službukonajúca doktorka, ktorá mi povedala, že to nič neznamená a že sa to upraví a že náš synček je zdravý. Ibaže mne sa vysoká hodnota bilirubínu (pri žltačke) a ani hodnota krvného obrazu (ktorá stále klesala) nezdala, a tak som volala manželovi, ktorý následne nato prišiel a opýtal sa tej istej doktorky na zdravotný stav nášho synčeka. Povedala mu, to isté ako mne. Predposledný deň nášho pobytu nášmu synčekovi opäť hodnota bilirubínu (žltačky) stúpla a tak mi ho na pol dňa zobrali. Večer mi ho priniesli a pichli mu injekciu, ktorá obsahovala kyselinu listovú a pod.. Lenže na zachraňovanie už bolo neskoro. To mali robiť od začiatku.

Posledný novembrový týždeň nás pustili domov (bola som najšťastnejší človek) a náš synček mal bilirubín stále neskutočne vysoký a krvný obraz nízky. Doktorka, ktorá nás informovala o zdravotnom stave nášho synčeka, mi pri prepúšťaní povedala toľko, že do 24 hod. sa musíme hlásiť u obvodnej lekárky, aby nám na základe prepúšťacej správy naordinovali lieky na zníženie bilirubínu a zvýšenie krvného obrazu. Takto sa doktorky a nemocnica zbavila zodpovednosti. Ďakujem im zato.

U obvodnej lekárky sme sa do 24 hodín nahlásili a tá nám predpísala lieky pre synčeka. Na 3 deň prišla k nám domov na synčeka pozrieť. Obvodná lekárka nám povedala, že náš synček bude musieť chodiť do rizikovej poradne. Bola veľmi prekvapená, že nám to v nemocnici nepovedali...

Prešiel tý