dnes má meniny Bonifác
zajtra Žofia
14.5. 2021

Pôrodnica I.

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Už nikdy pôrodnica Ružinov

Asi sa pýtate prečo také tvrdé slová „už nikdy.“ Viem je porekadlo „nikdy nehovor nikdy.“ Ale po prečítaní môjho príbehu pochopíte prečo tieto slová.

Moje tehotenstvo bolo nádherné, bez problémov. Nepoznala som celodenné nevoľnosti, ani opuchy, proste po zdravotnej stránke bolo všetko v poriadku. Od 20. týždňa tehotenstva (t.t.) sme vedeli, že čakáme chlapca, ktorý už vtedy bol nádherné otočený dole hlavou, tak ako má byť. V 31 t.t. nám bol chlapček potvrdený a pekne otočený dole hlavou. Tehotenstvo ubiehalo ako voda a prišiel deň D – čiže deň pôrodu. Bola som prvorodička.

Začalo to v jeden novembrový deň kontrolou u môjho gynekológa Dr. Drábeka, ktorý mi oznámil, že som otvorená na 2-3 prsty a že by som mala ísť do nemocnice, pretože to môže hocikedy prísť. Nato som mu povedala, že do nemocnice nepôjdem, až vtedy keď to naozaj príde. Tak som išla domov, kde som všetko rozobrala s mojou mamou (pre a proti) a dohodli sme sa, že teda do tej nemocnice pôjdem. Keď manžel prišiel domov povedala som mu čo a ako a ten súhlasil. No a okolo 1800 ma manžel odviezol do nemocnice, kde som sa pekne prihlásila na príjme a poďme ho na 9. – te poschodie do pôrodnice, kde ma už čakal Dr. Drábek. Sestričky a Dr. Drábek spísali so mnou protokol o zdravotnom stave a dali mi medzi tým pás na monitorovanie kontrakcií. Tie som ešte necítila. Iba mi tvrdlo bruško. Manžel ma čakal v čakárni, nič netušiaci, čo sa so mnou deje. Až napokon som mu dala veci, v ktorých som prišla, aby mi ich zobral domov. Potom som opäť išla dnu, kde mi Dr. Drábek pustil plodovú vodu a sestrička mi dala klystír. O nejakých 5 min som musela ísť na toaletu (klystír zaúčinkoval) a potom pekne sa osprchovať. Po tomto ma opäť monitorovali na kontrakcie, tie už boli silnejšie. V tom za mnou prišiel manžel, ktorý sa so mnou rozlúčil a poprial mi nech som silná a nech všetko dopadne v poriadku. Tak sme sa rozlúčili a ja som ostala sama. Stále mi monitorovali kontrakcie, ktoré stál