dnes má meniny Amália
zajtra Milota
10.7. 2020

Epidurál

Ut, 11/30/1999 - 01:00 — mamatata2019

Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Som z okresu Žilina,ale rodila som v Martine kvoli možnosti epidurálnej anestézie.Bolo to pred dvoma rokmi,ale s odstupom času som naďalej presvedčená o správnosti svojho rozhodnutia.Nemám možnosť porovnávať,keďže to bol prvý porod,ale načo trpieť,alebo sa spoliehať na to ,že ja budem tá šťastná,ktorá rýchlo porodí.A obavy?Nepripúšťala so si ich.Prečítala som veľa článkov pre aj proti,vypočula si rozne reakcie vačšinou negatívne,ktoré však plynuli z nevedomosti.Ja som však bola rozhodnutá.Moj zážitok bol veľmi dobrý.Nie je to úplne bezbolestné,ale oproti ženám,ktoré so mnou rodili /a to so mnou boli 4/to bola prechádzka ružovým sadom.A po porode?Možno som mala šťastie,ale žiadne následky spomínané v literatúre som nepociťovala.Preto ak ešte váhate,naozaj netreba mať obavy.Věľa zdravia a štastia

Komentáre:
mamatata2019 »
St, 01/23/2002 - 00:22

Som lekárka.Od skončenia štúdia som ako anesteziologička stále rozmýšľala o zavedení bezbolestných pôrodov ,tak ako sa už dávno robili na "západe".Podarilo sa mi to až v r. 1994 a od vtedy sme s kolegyňou urobili niekoľko stoviek.Napriek tomu je to stále málo. Prečo? Príčin je viac, ale najhlavnejšia je tá, že väčšina slovenských žien ustúpi zbytočnému srachu založenom na neoverených informáciach typu "jedna pani povedala", dá sa presvedčiť príbuznými , že utpenie patrí k pôrodu a bez bolesti by neboli tie správne matky.Už niekoľko rokov sledujem štatistiku na Slovensku a môžem všetkým prehlásiť, že na Slovensku po epiduráli nikto neochrnul. Počas pôrodu s epidur. katétrom si cítite celé telo a môžete aj chodiť.Dieťatko nemôže byť poškodené.Cítite dokonca aj určitú bolesť, ale už nie ukrutnú, ako pri bežnom pôrode, ale len slabú, ľahko znesiteľnú.Tak sa nebojte, informujte sa u anesteziologov, ktorí tejto metóde rozumejú a hľadajte si moderných pôrodnikov, ktorí vedia odviesť takýto pôrod.Prečo by mal byť na našich pôrodniciach bolestný krik, keď tam môže vládnuť pohoda???Bojujte za seba!!!

mamatata2019 »
Pi, 01/25/2002 - 19:54

Mila Iveta. Je to vazne povzbudzujuce precitat si vase odporucanie epiduralnej analgezi. Co ste tym mysleli, ze to nie je uplne bezbolestne? Zaviedli Vam analgezu az pri dilatacii 3-4 cm, alebo od zaciatku? Tesim sa na odpoved! Vdaka.