dnes má meniny Martin Maroš
zajtra Svätopluk
11.11. 2019
Japonská masáž tváre kamienkami
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Japonská masáž tváre je jedinečná masáž tváre s polodrahokamovými kamienkami. Stimuluje tkanivo v jednotlivých svalových skupinách tváre. Zlepšený krvný obeh prináša množstvo výživných látok, pomáha regenerácií jednotlivých buniek ako aj vyrovnáva rozloženie energie a zároveň pomáha zlepšovať kondíciu svalov, podkožného tkaniva a kože. Táto veľmi príjemná masáž pomáha vyhladzovať jednotlivé vrásky, odstraňuje únavu z tváre a zanecháva nielen blahodarný, ale aj hlboko relaxačný účinok na celé telo.

Pôsobenie kameňov na ľudské telo nenájdeme len v rozprávke, používalo sa už celé veky v mnohých prírodných aj vyspelých kultúrach. Moderná veda už dokáže rozpoznať rozličné vibrácie jednotlivých minerálov.

Polodrahokamy nás hneď na prvý pohľad oslovujú svojou farbou, leskom, tvarom… Môžeme sa na ne len pozerať, nosiť ich ako šperky, použiť na pomoc v meditáciách, oživiť či vyčistiť priestor v našich domovoch alebo v práci, pomáhajú ľuďom i zvieratám, nádherne farebne spestria napríklad aj život rybičkám v akváriu. No najpríjemnejšie stretnutia s nimi zažijeme pri masáži, kde cítime intenzívnejšie prepojenie našich energií. Aj keď by sa nám mohli zdať na tento účel trochu pritvrdé, v skutočnosti vplývajú jemnými vibráciami 
nielen na naše telo, ale aj na našu psychiku.

Na tento účel si môžme zaobstarať voľne dostupný zaoblený kamienok, masážnu guličku, masážne mydlo, srdce, drahokamové “pisátko” alebo tyčinku. Vyberieme si práve ten polodrahokam, ktorý nás osloví a pritiahne, alebo si necháme poradiť od terapeuta. Účinok podľa tohto výberu môže byť aktivizujúci, harmonizujúci i utlmujúci. 

Niektoré druhy takejto masáže vynikajúco podporujú prírodné rastlinné oleje s voňavými éterickými olejčekmi, ktoré pomáhajú prenášať ich liečivé vibrácie ešte účinnejšie.

Ak masážny kameň bezpečne držíme v ruke, môžeme s ním krúžiť, hnietiť, hladiť, vibrovať, cielene aj intuitívne. Správnymi ťahmi sa prepracujeme jemne aj k hlbším svalovým vrstvám, účinne stimulujeme reflexné body a dráhy meridiánov, pomáhame odstraňovať bloky, uvoľňovať spazmy v svaloch.

Veľmi príjemná je masáž guličkou, ktorá využíva pohyb v tvare osmičky, čím dokonale prepája ľavú a pravú polovicu mozgových hemisfér harmonizujúc tak celé telo. Pôsobením rotácie a rôzneho tlaku sa dokážeme dostať do rôznej hĺbky svalu.

Tyčinky alebo pisátka sú polodrahokamy upravené na jednej strane jemným špicom a príjemne zaoblené na druhom konci. Takto môžme určité reflexné 
body na tele či chodidle lepšie stimulovať, alebo naopak upokojovať. Tu záleží samozrejme aj na výbere kameňa.

Medzi uvoľňujúce patrí napríklad aragonit, amazonit, ruženín, achát či sodalit, ak potrebujeme zaktivizovať a povzbudiť niektoré centrá použijeme lazurit, heliotrop, akvamarín, obsidián či jaspis. V prípade koncentrácie na čakry vyberieme kameň podľa takéhoto priradenia. Na záver môžeme poukladať na telo viac kamienkov podľa potreby. Takáto harmonizácia čakier sa môže podľa záujmu klienta robiť aj po masáži horúcimi lávovými kameňmi známej ako Hot 
Stone Masáž.

Pár vlastností známych polodrahokamov, so zameraním ich pôsobenia na telo:
Krištáľ
- je univerzálny, najviac zo všetkých harmonizuje obe polovice tela, dopĺňa energiu podľa potreby, môžeme ho použiť takmer vždy.

Ruženín - podporuje naše cítenie, lásku, posilňuje srdiečko - preto sa aj priraďuje k čakre srdca, pomáha nám vytvárať empatie, harmonizuje, veľmi vhodný aj pre malé detičky.

Jaspis - červený - pôsobí silno povzbudzujúco, preto ho radšej vôbec nepoužívame neskoro večer, podporuje krvný obeh, pomáha prehrievať organizmus, je priradený ku koreňovej čakre, - žltý - ovplyvňuje obličky a močové cesty.

Sodalit - ochladzuje, pomáha zvládnu? horúčkovité stavy, mierne znižuje krvný tlak, podporuje náš vnútorný vývoj.

Aragonit - uvoľňuje, je vynikajúci pri bolestiach chrbta i problémoch s platničkami, najmä v spojení s Breussovou masážou chrbtice ľubovníkovým olejom.

Chalcedón - podporuje tok lymfy, krvi, povzbudzuje žľazy, močový mechúr a obličky.

Ametyst - pôsobí ochladzujúco, po masáži pociťujeme vnútorný pokoj, pomáha zvládať aj ukryté psychické bloky, tu však postupujeme veľmi opatrne, uvoľňuje kŕčovité stavy, je akýmsi mostom medzi nebom a zemou - v jeho zafarbení sa skrýva červená farba ohňa - životnej sily a modrá farba ducha a pokoja,je vhodný k meditáciám, pôsobí na kožu aj nervové zakončenia, pri bolestiach hlavy ním masírujeme nielen akupresúrne body, ale aj celú tvár, čo je veľmi príjemné.

Oranžový kalcit - upevňuje tkanivá a posilňuje svaly a kosti, je vhodný pre detičky s bolesťami pri raste, po masáži alebo pri nosení sa cítime telesne vyrovnaní, pomáha prijať vlastnú osobnosť, dodáva vnútorné teplo.

Avanturín - upokojuje pokožku aj nervozitu, harmonizuje, používa sa pri preťažení organizmu.

Flourit - pomáha odstraňovať energetické blokády, pôsobí na chrupavky, kosti, tkanivá aj kožu, vhodný pre deti s poruchami učenia, pomáha pri zlepšovaní držania tela.

Labradorit  - podľa potreby zahrieva alebo ochladzuje, pomáha pri detoxikácií organizmu Malachit: vyhľadávaný najmä ženami, uvoľňuje kŕče napríklad pri menštruácií, pomáha porozumieť niektorým situáciám, ktoré nám v minulosti spôsobili fyzické či psychické problémy.

Achát - vytvára ochranu, uvoľňuje, upokojuje a zároveň posilňuje našu imunitu a psychickú stabilitu.

Akvamarín - pomáha regulovať prácu hormónov v našom tele, používa sa pri alergiách, aj na posilnenie.

v spolupráci s www.maser.sk