dnes má meniny Jaromír
zajtra Vlasta
18.2. 2019
Pomôcky pri inkontinencii: nové balenie pomôže
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

I keď obaly sú pre výrobcov väčšiny produktov predovšetkým marketingovým nástrojom, je možné vnímať ich aj ako spôsob, ako poslúžiť spotrebiteľom, vzdelať ich a umožniť im čo najjednoduchšiu orientáciu v ponuke. Vzhľadom na to, že v USA stále rastie počet obyvateľov, ktorí sú v pokročilom veku a mohli by potrebovať vložky na inkontinenciu, rozhodol sa jeden z jej výrobcov, že sa im pokúsi novým balením svoje produkty čo najviac sprístupniť. Pri navrhovaní nových balení preto využil spätnú väzbu, ktorú získal od užívateľov – z opatrovateľských služieb.

Problémom pre kupujúcich tohto sortimentu je zvyčajne predovšetkým to, že sa môžu cítiť nepríjemne pri ich vyberaní, a bývajú často zmätení aj  v tom, aký typ pomôcok je pre nich najvhodnejším. Pri rýchlom nákupe neprehľadne označených produktov sa tak často stáva, že si vyberú vložky, ktoré nie sú pre nich vhodné, a následne pri ich používaní trpia.  

Nové balenia preto budú mať nielen sviežu zelenú farbu, ale taktiež zjednodušenú grafiku a zrozumiteľnejšie texty, ktoré umožnia jednoduchý výber vhodnej pomôcky – tie doplní podrobnejší návod  na zadnej strane balenia. Na prednej strane balíčkov bude umiestnený informačný pásik, sumarizujúci základné informácie o tom, koľko tekutiny vložka absorbuje, aká je veľká, ako vyzerá a koľko kusov vložiek balenie obsahuje.

Na atraktivite by mali vložkám pridať i obrázky ľudí vyššieho veku pri rôznych aktívnych činnostiach, ktoré by mali posilniť vnímanie vložiek ako nástrojov, ktoré umožňujú viesť užívateľovi  plnohodnotný život.

Nové obaly, ktorých uvedenie bude sprevádzať i všestranná propagačná kampaň,  by mali znamenať ďalšie posilnenie záujmu o tieto produkty. Veľmi užitočným komponentom kampane však môžu byť aj informačné stránky o inkontinencii pre pacientov (incontinence.depend.com) i osoby, ktoré sa o týchto pacientov starajú. (caregivers.depend.com). Ak ovládate anglický jazyk, môžu pomôcť aj Vám.

Zdroje: výber zo zahraničnej tlače
Spravodaj Inco Fora

Poradňa inkontinencie