dnes má meniny Sláva Slávka
zajtra Judita
18.12. 2018
Deň otca s dvojmesačnými dvojčatami
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Príbeh pre Bútľavú vŕbu:

Na stole mi leží pohár po okraj naplnený šampusom. Áno, bol to zaujímavý deň a všetkým mužom ho doporučujem. Deň - sám a chlapci. Pokiaľ to chlap neskúsi, nikdy nemôže naplno pochopiť, prečo keď sa vráti z práce, žena namiesto pozdravu už vo dverách zdraví budliky-budliky, ťuťuťu ňuňuňu a iné zaujímavé spojenia. Môžem vám povedať, že už po jednom dni s dvojmesačnými deťmi príde žena a robíte ťuťuťu ňuňuňu.

Mamina odstriekala dostatok mlieka a odišla do práce. Pracuje v Prahe a my bývame v Plzni. Po diaľnici to nie je tak zlé, slabých 45 minút autom. Napriek tomu tak ďaleko, že keď zavoláte SOS, tak vám pomoc príde najskôr za dve hodiny a viac, pretože žena nejazdí autom. Autobusy nejazdia častejšie. Našťastie nebolo treba, aj keď bol začiatok  náročný.

O 8:00 sa definitívne zabuchli dvere a matka rodička nechala deti napospas mužovi. Má strach a tvrdím, že oprávnene. Ja tiež. Lenže s tým som sa jej nemohol zveriť, lebo by  neodišla vôbec. Aj keď chlapci spia, vstávam (a to sa mi teda nechcelo), rozmrazujem mlieko do zásoby a zostavujem plán na dnešný deň. Nič ružového. Ukázalo sa, že plány sú na nič. Improvizácia je lepšia a pochopíte to hneď po prvom "dojčení".

Začínajú plakať. Najprv jeden a vzápätí druhý. Tak začínam kmitať. Sem cumlík, tam prebaliť plienku, sem cumlík, tam cumlík, ohriať mlieko, umyť ruky, prebaliť dieťa a stále počujete jedného (v lepšom prípade) plakať. Som spotený. Jedného kŕmim, druhý v nosítkach grgá a do toho stále vrieskajú. Červíčky jedny chlpaté! Začínam pochybovať, či ma majú radi. Záchrana prichádza v nečakanom zazvonení na dvere. Otváram dvere, v puse injekčná striekačka plná mlieka a na pupku dieťa. Brat! Než stačí niečo povedať,  dostáva dieťa a začína pohodička. Ja kŕmim a brat grgá. Má síce nejaké pripomienky, ale funguje spoľahlivo. Deti sú po jedle super. Samý úsmev. Jednoducho čarovné červíčky. Brat odchádza a ja sa pomaličky pripravujem na ďalšie kŕmenie. A to už musí byť iné!

Prebúdza sa najprv Sedrik. Pokakaný až na bruchu. Fuj, smraďoch tchorovitý. Čo to jedol? Podozrievam maminu, že ich kŕmi syrečkami.

Darí sa, pretože kŕmim najprv jedného a potom druhého. Až na to, že prišiel opravár na umývačku, je všetko OK. Ten človek moju odpoveď, to ja budem práve kŕmiť, keď prídete o 11:00, vzal na ľahkú váhu a povedal: ja vám pomôžem. Prišiel akurát na kŕmenie. Adrián sa začína mrviť, Sedrika kŕmim. Chvíľku mu trvalo, než si uvedomil, že žena nevylezie z vedľajšej izby, ani z WC a nakoniec bol rád, že som ho nevzal za slovo i keď som mal sto chutí. A kto vie, či vie, že som toho schopný.

Po kŕmení a odchode opravára odchádzame do terénu. Musím podotknúť, že ak si naplánujete nejaké stretnutie, tak si môžete byť istí, že nikdy neprídete akurát. Deti majú svoju vlastnú vidinu včasného stretnutia a urobia všetko pre to, aby vám ten deň vylepšili. Zase ale, ak niekam príde muž, ktorý má dvojčatá a ešte takto malé, tak nie je problém uložiť ich u sekretárky a v pokoji ísť na jednanie. Verte tomu, že behom okamihu je u sekretárky babinec a pri odchode máte problém deti z tej vravy zdravé dostať naspäť. Nakoniec som mal strach, aby som nedostal po nose. Musím podotknúť, že aj šéfovia robia na vaše deti ku-ku a pán Martínek, spolupráca s vašou firmou je mi potešením, a nejako som nebol schopný rozlíšiť, či to hovorí kvôli deťom, alebo kvôli tomu, že platím cash. Všetci popritom pohľadom hľadajú mamičku a keď sa na to opýtajú a dostávajú odpoveď, že je v práci v Prahe, sú namäkko. To vy sám kŕmite a to sa ešte staráte o stavbu? To nie je možné! Celkom sranda. Záver z jednania je: čím menšie dieťa, tým väčšia zľava. To, že som dostal zľavu, som zistil, až keď som platil. Takže chlapci, váš prvý prínos do našej firmy je 1800,- Kč.

Návšteva ešte jedného miesta a potom hurá domov jesť. Zas trošku naháňačka a nakoniec príde mamina a je rázom kľud a pohoda. Dokonca mi je povolené ísť na pivo. Mám len malé upozornenie pre tých, ktorí to tiež chcete vyskúšať: nevypínajte mobil za žiadnu cenu! Pokiaľ tak urobíte, tak máte na krku svoju ženu za pár hodín a pokiaľ to vydrží bez kontroly až do noci, tak ženu, ktorú môžete rovnou poslať do psychiatrickej liečebne (informoval som svoju ženu len 12x).

Končím tento deň. Mám zastreté oči rosou svojich sĺz. Chlapi, čím skôr to skúsite, tým skôr sa na vás usmeje váš potomok. A nie tak, že vás žena zavolá, pozri, on sa smeje (na ňu). Jednoducho ste pri tom, keď to kričí a následne ste odmenený prekrásnym úsmevom!


Stanislav Martínek

v spolupráci s Klubom dvojčat a vícečat
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />