dnes má meniny Albína
zajtra Kormélia
16.12. 2018
Ako je to u vás doma s malým dieťatkom?
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Príbeh pre Bútľavú vŕbu

Koľko času venujete svojmu 4-mesačnému dieťatku? Ste s ním len a len sama? Sama doma, sama vonku na prechádzkach? Bežíte za ním len čo zavzlyká? Stránite sa rodiny, priateľov, aby dieťatko neochorelo? Ako je to u Vás? Pán Emil nám napísal svoj príbeh a aj v jeho mene prosíme, napíšte svoje skúsenosti, názory... Ďakujeme
Dobrý deň prajem, neviem, či je môj príspevok vhodný do bútľavej vŕby alebo skôr do diskusie, ale chcel by som sa s inými čitateľmi podaliť o svoju skúsenosť a poznať aj iné názory.

Máme 4,5-mesačnú dcérku, naše prvé dieťa. Manželka je na materskej, ja pracujem a chodievam domov až okolo 19:00 priemerne. Takže stíham akurát sa s ňou trochu pohrať, kúpanie a spánok. Cez víkendy si toho užijem viac. Malá je veľmi zlatá, vnímavá a fyzicky aj mentálne napreduje veľmi rýchlo. Manželka sa o ňu stará vzorovo, v podstate sa jej venuje celý deň, keď nespí. Stále jej niečo ukazuje a hrajú sa. Malá, keď je v kočíku, spí a len trochu sa preberie alebo zaplače, už k nej beží. Potom cez týždeň okolo domácnosti stíha len málo (tam nechcem povedať, že je doma neporiadok) a všetko robíme cez víkend, keď sme na to dvaja. Niekedy mám pocit, že je až priveľmi úzkostlivá a trošku to preháňa. Tak isto nechce nikoho k nám volať na nťvštevu, aby hlavne malá niečo nechytila (mala po príchode z pôrodnice nejaký vírus a neskôr v druhom mesiaci aj nejakú baktériu a hnačku) a tiež, aby mali oni dve kľud. Keďže bývame na dedine, kde nemáme zatiaľ v podstate nijakých známych, ona je fakt celý deň len s malou, aj keď idú von. Ja by som ich preto rád cez víkend niekam zobral (aj keď len na dve hodiny), ale manželka tvrdí, že je dcérka na to ešte malá.

Chcel by som preto vedieť, či aj iné mamičky to robia takto, alebo to majú inak zorganizované, stíhaju viac, chodia niekam a pod. Myslím si totiž, že hygiena je síce dôležitá, ale tak isto aj stretnutia s inými ľuďmi a zmena prostredia. Alebo to treba ešte obetovať, kým malá povyrastie?

Vopred ďakujem za vaše názory.

S pozdravom 
Emil