dnes má meniny Martin Maroš
zajtra Svätopluk
11.11. 2019
Nedajme šancu chrípke
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

(predstavujeme vám homeopatiká proti chrípke)

Čo myslíte - je chrípka závažné ochorenie? Väčšina z vás sa asi nad touto otázkou pousmiala, ale...


Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré nám môže poriadne skomplikovať život. Prichádza náhle, s vysokými teplotami, bolesťami hlavy, svalstva a kĺbov. Môže sa však pridružiť aj bolesť hrdla či nádcha, v horšom prípade zápal pľúc. Nepodceňujme preto chrípkovú infekciu a snažme sa jej vyhnúť účinnou prevenciou. Len silný imunitný systém dokáže chrípke odolať.

Existuje vôbec spôsob, ako sa ubrániť chrípke?
Možností je viacero, ale dnes predstavíme prírodnú liečbu, bezpečnú, nechemickú, bez nežiadúcich účinkov a hlavne vhodnú pre všetky vekové kategórie. Tieto vlastnosti majú homeopatické lieky OSCILLOCOCCINUM (oscilokokcinum) a PARAGRIPPE od spoločnosti BOIRON.

 
Aké výhody má OSCILLOCOCCINUM ?
Je to liek, ktorý má nielen liečebné, ale aj preventívne účinky. Podporuje imunitný systém v boji proti vírusovým ochoreniam a zvyšuje jeho obranyschopnosť. Podáva sa už preventívne (raz týždenne) počas zvýšeného výskytu chrípkových infekcií. Ak sa u vás predsa len objavia prvé príznaky chrípky, treba liek podať čo najskôr a v prípade potreby zopakovať jeho podanie ešte 1-2 razy počas dňa. Pri včasnom podaní lieku sa chrípky zbavíte do 1-2 dní. Účinok tohto lieku je overený klinickou štúdiou. V lekárňach ho dostať bez lekárskeho predpisu za cca 96 Sk (3 dávky) alebo cca 159 Sk (6 dávok).

Kedy podávať PARAGRIPPE?
Je vhodný v kombinácii s Oscillococcinom pri rozvinutom chrípkovom stave pretože pôsobí na horúčku, bolesti hlavy, svalstva a celkovú únavu. Ak príznaky chrípky neustúpia do 3 dní, treba vyhľadať lekára a podrobiť sa komplexnejšiemu vyšetreniu. PARAGRIPPE dostať v lekárňach za cca 100 Sk.

Homeopatické lieky majú jednoduché podávanie. Nechávajú sa voľne rozpustiť v ústach, majú sladkú chuť a teda sú príjemné aj pre deti. Neovplyvňujú účinky iných liekov a sú vhodné aj pre diabetikov.

Viac informácií sa dozviete na v sekcii Homeopatia, v Homeopatickej poradni. Kontakt na lekára-homeopata v blízkosti Vášho bydliska nájdete tu.

MUDr. Jana Mrázová<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />