dnes má meniny Emanuel
zajtra Alena
26.3. 2019
Za dverami Klubu zdravia
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Prinášame Vám fotoreportáž zo závodu v Třínci.Spoločnosť Walmark vznikla v roku 1990. Po začiatočných aktivitách s výpočtovou technikou a potrebami pre domácnosť sa v prvej polovici roku 1991 preorientovala na obchod s poľnohospodárskymi produktmi, hlavne na vývoz špeciálnych semien pre potravinárske účely. V tomto období bolo aj sídlo spoločnosti prenesené na sever Moravy – do Třínca, kde je dodnes. Od druhej polovice roku 1991 sa datuje zahájenie aktivít v segmente nealkoholických nápojov a o rok neskôr v oblasti farmaceutických a parafarmaceutických prípravkov.

 3. januára 2003 spoločnosť Walmark, a.s. dostala od Státního ústavu pro kontrolu léčiv v Prahe rozhodnutie o povolení výroby liečiv. Povolenie je dané v rozsahu adjustácie tuhých jednodávkových liečivých prípravkov a adjustácie liečivých prípravkov, dodaných v primárnych obaloch. Spoločnosť splnila aj požiadavky zákona o liečivách a vyhlášky SVP pre výrobu a distribúciu liečiv v Českej republike.  SVP - "Správna výrobná prax" je termín, ktorý zahŕňa súbor pravidiel, záväzných pre všetkých výrobcov liečiv. Výrobca liečiv musí podľa týchto pravidiel zabezpečiť taký priebeh výroby a všetkých súvisiacich procesov, ktorý garantuje výrobu kvalitného, účinného a bezpečného liečiva.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />Divízia farmácie je v súčasnosti zameraná na výrobu potravinových doplnkov, predovšetkým vitamínov, minerálov a bylinných prípravkov.  Distribuované výrobky sú registrované a schvaľované podľa charakteru ministerstvom zdravotníctva a štátnym zdravotníckym ústavom, respektíve štátnym ústavom pre kontrolu liečiv. Nedávno sa novinári na exkurzii v závode v Třínci mohli presvedčiť, že v Třínci naozaj vznikol jeden z najmodernejších farmaceutických závodov (s výskumom i výrobou). Závod dnes umožňuje spoločnosti rozšíriť existujúcu výrobu doplnkov výživy aj o liečivá, čo bol a stále je jedným z jej strategických cieľov.

Plné využitie kapacít tohto výrobného závodu zároveň posúva hranice kvality výroby doplnkov výživy spoločnosti Walmark do rovnakých dimenzií, aké sa očakávajú a požadujú pri výrobe liekov.

Nakuknite aj vy za dvere Klubu zdravia – smerom k výrobným či baliacim linkám:     

    

     

  

MATERSKÁ SPOLOČNOSŤ:
WALMARK, a.s. Třínec, Česká republika

Dcérske spoločnosti:
WALMARK, s.r.o. Žilina, Slovenská republika (1992)
predmetom činnosti je predaj nealkoholických nápojov, distribúcia a predaj výrobkov materskej spoločnosti (potravinových doplnkov a nealkoholických nápojov), distribúcia a predaj potravinových doplnkov iných zahraničných výrobcov, marketingová činnosť.

WALMARK Nápoje SR, spol. s.r.o., Kamenec pod Vtáčnikom, Slovenská republika (2001)
predmetom činnosti je výroba a predaj nealkoholických nápojov. Výstavba závodu bola dokončená na jar 2002.

WALMARK Romania S.R.L., Bukurešť , Rumunsko (1997)
predmetom činnosti je distribúcia a predaj výrobkov materskej spoločnosti (len potravinových doplnkov), marketingová činnosť.

WALMARK Sp. z o.o., Sosnowiec, Poľsko (1999)
predmetom činnosti je distribúcia a predaj výrobkov materskej spoločnosti (len potravinových doplnkov), marketingová činnosť. Spoločnosť Walmark sa úspešne etablovala na trhu potravinových doplnkov, hlavne značkou Marťankovia, o čom svedčí EUROPEAN MEDAL za vynikajúce produkty a služby, zodpovedajúce štandardom najlepších európskych produktov a služieb, ktorým boli v roku 2002 ocenené všetky vitamínové produkty pre deti.foto: Ľudovít Mazan 
a archív WALMARK, a.s.
 

spracovala redakcia mamatata.sk