dnes má meniny Bibiána
zajtra Oldrich
2.12. 2020
Rola matky v zdravej sebadôvere dcéry
Printer-friendly versionSend by emailPDF version

Medzinárodný deň matiek sa slávi po celom svete v rôznych termínoch. Na Slovensku deň, kedy vzdávame poctu matkám a materstvu, pripadá vždy na druhú májovú nedeľu. Kozmetická značka Dove si uvedomuje dôležitosť role matiek v sebavedomí ich dcér. Z Dove globálneho prieskumu totiž vyšlo najavo, že viac ako polovica dospievajúcich dievčat v rozmedzí 10–17 rokov nemá dostatočnú sebadôveru. Dove príručka „Sama sebou“ má pomôcť mamičkám vychovať spokojné, zdravo sebavedomé, a predovšetkým šťastné mladé ženy.

„Nevhodná poznámka, nedostatok komunikácie v rodine či prehnané nároky okolia dokážu sebavedomím dospievajúceho dievčaťa skutočne zatriasť. Zvládnuť obdobie puberty je tak aj pre samotného rodiča nesmierne náročná úloha, s ktorou si musí poradiť. Avšak už len obyčajná snaha pochopiť svoju dcéru a hľadať spôsoby, ako ju podporiť, v nej môže posilniť istotu, že na toto obdobie nie je sama,“ komentuje psychologička Mgr. Šárka Kučerová, garantka Projektu sebadôvery Dove. Dôležitý je komplexný prístup zo strany mamičiek a oteckov, ale aj učiteľov a inštitúcií. Jedine tak sa dá dosiahnuť  zmeny vzťahu dievčat k sebe samé. Kľúčovú rolu však samozrejme hrá rodina.

Pripojiť sa môžu tiež školy. Pre tie je v rámci Projektu sebadôvery Dove pripravený tím vyškolených lektorov, aby učiteľom a školským psychológom predstavil špeciálne workshopy, vďaka ktorým môžu aj v škole cielene podporiť sebadôveru svojich žiačok.

Viac informácií o projekte nájdete na:  dove.com/sebadovera  

PR