dnes má meniny Ela
zajtra Urban
24.5. 2022

Hornbach čiastočne obnovuje prevádzku – po novom sa otvára pre bežných zákazníkov vonkajšia aj vnútorná záhrada. Profi zákazníci môžu po dodržaní všetkých pokynov nakupovať v celej predajni. Hornbach ponúka všetkým zákazníkom možnosť online nákupu s možnosťou vyzdvihnutia na predajniach.

Fotopostup na výrobu veľkonočných kraslíc z papiera

Kraslice nemusíme vyrábať len tradičnou formou – z vaječných škrupiniek. V KiKu nájdete napríklad polystyrénové či plastové makety, z ktorých s trochou kreativity kraslice vyrobíte. My vám ukážeme, ako si tieto najznámejšie veľkonočné ozdôbky vytvoríte jednoducho a lacno – z papiera.

Fotopostup na výrobu veľkonočného zajka z ponožky

Chcete si doma s deťmi vyčarovať jednoduchú a rýchlu veľkonočnú dekoráciu? Vyskúšajte tohto rozkošného zajka vyrobeného z ponožky. Využiť môžete aj staršiu ponožku, čím zrecyklujete niečo, čo by ste v opačnom prípade možno vyhodili.

Malé modely legendárnych Ferrari majú šancu na svoj veľký život. Spravte si umeleckú fotku, ktorá ich prenesie do reálneho života.

Ani sme sa nenazdali, a už nám opäť klope na dvere dlho očakávaná Veľká noc. S mojou malou dcérkou sme sa preto rozhodli privítať tento krásny sviatok jari a  vyzdobiť si náš domček typickými veľkonočnými symbolmi. Vo vázičke sa na nás usmievajú bahniatka, prvosienky a fialky, na stole sa belie sviatočný vyšívaný obrus a na ňom v prútenom košíku - kraslice. Pri pohľade na ne som sa neubránila obdivu: aké sú len rôznorodé! Každé je zdobené inou technikou, má iné farby i vzory...

Štýlová záhrada, plná kvitnúcich a plodiacich rastlín, ktorá by bola dokonalým miestom na trávenie voľného času a oddych je snom nejedného majiteľa záhrady. Avšak vytvoriť si malý kúsok raja na svojom pozemku nie je vôbec jednoduché. Zaujímavé tipy, ako na to, vám poradí záhradný architekt Ing. Róbert Mahely.

Osvetlenie interiéru možno odteraz regulovať účinnejšie a ušetriť nielen na energii, no aj na počte zariadení potrebných k automatickému ovládaniu svetiel. Spoločnosť Schneider Electric, rozšírila ponuku pohybových detektorov a detektorov prítomnosti o ultracitlivé výrobky.

Zabudnite na nevýrazný alebo vyblednutý šatník. Henkel uvádza revolučnú novinku – Dylon – all in one farby na oblečenie.

Vďaka nim si teraz môžete nafarbiť vybrané oblečenie alebo bytový textil jednoduchým vypraním v bubne práčky.

Tvoriť môže každý, a to hneď za pomoci ôsmich moderných farieb.

Dovolenková sezóna sa začala a mnohí sa už nevedia dočkať zaslúženého oddychu a nových zážitkov. Vďaka veľkému množstvu farebných odtieňov produktov STABILO® si môžete svoje spomienky vyfarbiť svojimi obľúbenými farbami a uchovať si ich tak čo najdlhšie.

Veľkonočné sviatky sa blížia. Je však ešte čas urobiť si peknú chvíľku a pripraviť spolu s deťmi veľkonočnú dekoráciu. Ako prvý ponúkame návod na výrobu veľkonočného vajíčka.

Čo potrebujeme:
1 polystyrénové vajce 8-12 cm vysoké
zvyšky farebných látok (napr. jednofarebnej a s potlačou kvetov)
umelé kvietky, stuhy a pierka (ladiace k látkam)
ostrý nôž alebo nožík na tapetovanie
tupý jedálenský nôž alebo pilníček na nechty
ceruzka, fixka, nožnice, špendlíky bez hlavičiek

Čo je vtláčaný patchwork?
Je to textilná technika zdobenia vecí vyzerajúca podobne ako šitý patchwork, ale šiť v tomto prípade nebudeme, budeme látky do polystyrénových výtlačkov vtláčať. Je to nenáročná technika, ktorú zvládnu aj deti, ak im zárezy na vtláčanie pomôžem vyrezať, aby sa neporanili.

 

Postup:
Na vajíčko si ceruzkou alebo fixkou namaľujeme čiary, podľa ktorých urobíme zárezy. Čiary môžu tvoriť pravidelný vzor – štvorce alebo polmesiace. Môžeme urobiť aj nepravidelný vzor, ako som to tentokrát urobila aj ja.