dnes má meniny Henrieta
zajtra Vratko
28.11. 2020

Nie je to med, ale mŕtve sladidlo!

Až takmer 40 % medov dostupných na pultoch obchodných reťazcov nemá antibakteriálne vlastnosti, ktoré sú charakteristické pre med. Vyplýva to z výsledkov Medového laboratória SAV, ktoré skúmalo 43 vzoriek medu  zakúpených v obchodných reťazcoch na Slovensku. Len 16 % vzoriek spĺňalo požadovanú úroveň biologickej aktivity, ktorá je charakteristická pre pravé a nepoškodené medy.  Živé zložky medu s antibakteriálnym účinkom sú výsledkom práce včiel, v poškodených, upravovaných, alebo vo falšovaných medoch chýbajú, alebo sú nefunkčné. Med patrí medzi najčastejšie falšované produkty. Z predaja medu včelári financujú svoje včelárenie. Spochybnenie medu ohrozuje celý tento obor. Aj preto je nevyhnutné zavádzať nové, citlivejšie metódy testovania kvality a pravosti medov, aby sa k spotrebiteľovi dostal len pravý a nefalšovaný med.

Každá rodinka má svoju dennú rutinu inú. Aké rituály by ste si mali spoločne osvojiť, aby ste každý deň pre svoju imunitu urobili maximum? Skúste napríklad:

Vincentka má svoje miesto pri obrane organizmu

Na podporu imunity, resp. jej posilnenie, je vhodné užívať lieky - kombinácie vitamínov, minerálov, enzýmov, ktoré prispievajú k správnej činnosti imunitného systému. Podpora imunity by mala zahŕňať aj kvalitnú stravu, pitný režim, dostatok pohybu, otužovanie, zdravý životný štýl. Pozitívne účinky pri budovaní imunity má aj svetoznáma minerálna voda Vincentka z Luhačovíc.

Český a slovenský trh ostávajú prioritou Vincentky

Situácia okolo koronakrízy skomplikovala život aj spoločnosti Vincentka, a.s., ktorá sa zaoberá plnením svetoznámej minerálky Vincentky do fliaš. Prijaté opatrenia situáciu stabilizovali, aj keď je firma v odbyte svojich výrobkov za prvý polrok na úrovni o niečo nižšej ako bol priemer po iné roky. Pritom za vlaňajší rok zaznamenala najvyššie tržby vo svojej histórii keď naplnila 5,5 milióna fliaš. Informuje o tom Ján Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, a. s.

Predĺžil sa čas, ktorý strávite pre obrazovkou počítača, televízie či mobilu? Niekedy si ani neuvedomíme, že hodiny pozeráme na obrazovku či monitor. Takmer bez prestávky. A možno aj pri zlom osvetlení. Až štípanie a nepohodlie očí nás upozorní na to, že stačilo!

Med je jedným z najužitočnejších produktov, ktoré ľudstvo dostáva od prírody. Jeho liečivé vlastnosti sú známe už v staroveku. Existuje dokonca aj odvetvie ľudovej medicíny - apitherapia (z gréckej Apis - včela) - liečba pomocou včelích produktov. Včely nám však vedia poskytnúť omnoho viac! Ich produkty sa dajú použiť v medicíne, kozmetike, či potravinárskom priemysle.

Ľudský organizmus si v zime vyžaduje zvýšenú potrebu vitamínov, preto vynikajúcim zdrojom je práve kapusta. Pestuje sa viac ako 400 rokov. Kapusta bola pestovaná už starovekom Grécku alebo v Rímskej ríši, kde bola považovaná ako všeliek, schopný liečiť všetky choroby.

V starom Grécku pripisovali kapuste božskú moc a stavali jej oltáre.

Máte chuť na sladké a zároveň sa najmä s blížiacou zimou snažíte robiť niečo pre svoje zdravie a imunitu? Úspešná spoločnosť HIMALYO vám predstavuje jedinečný tibetský rakytník vo forme žuvacích cukríkov, ktoré oceníte nielen vy ale hlavne vaše deti, pre ktoré boli špeciálne vyvinuté. Keď budete mať nabudúce chuť na žuvačku alebo ovocnú karamelku, môžete si namiesto nich dopriať jedinečný výrobok, ktorý je plný blahodarných extraktov z himalájskeho rakytníka a brusnice - vďaka tomu sa môžu pochváliť naozaj vysokým obsahom vitamínu C.

Na dovolenku s deťmi si určite pribaľte kvapky BioLac Baby drops s obsahom priateľským baktérií od slovenskej spoločnosti GENERICA. Jedinečné kvapky obsahujú živé baktérie, ktoré sú prirodzene prítomné aj v materskom mlieku, na doplnenie normálnej črevnej mikroflóry.

Pri liečbe hnačky si vyberajte si prípravky, ktoré fungujú na princípe tvorby ochranného filmu v tenkom čreve. Črevná stena je vďaka tomu chránená pred narušením. Ideálny prípravok proti hnačke zabraňuje rozvoju zápalu, a tiež bráni priľnavosti a osídleniu čreva škodlivými baktériami.