dnes má meniny Kristián
zajtra Vendelín
19.10. 2019

Manželka sa mi dnes zdôverila, že sa cíti akási nesvoja:
„Možno, ..., možno, že čakáme bábo.“ „Vari naozaj? Budem otcom? Ja?“ „ No, kto iný?!“
„ A naozaj? Treba test, baby test. Kde, aký? Rýchlo do lekárne.“

Čo si budem musieť všimnúť na matke môjho ešte nenarodeného dieťaťa? Ako sa vyrovnať s tým, že sa ku mne správa inak? Čo sa deje s manželkou? Zrazu je nejaká iná, precitlivelá, občas bez zjavnej príčiny uplakaná. Prečo? Urobil som niečo zlé?

... alebo - čosi aj pre nás?


„Luxus aj pre menej majetných“ – kto by sa nad takouto ideou nepozastavil? Nie, nie je to výmysel, je to pravda. Len a len s touto ideou rozbehol svoje obchody ešte v roku 1950, v tom čase neznámy nemecký podnikateľ, Jozef Neckermann.
Dnes jeho meno nesie jeden z piatich najväčších európskych zásielkových domov – Neckermann. A toto meno sa stalo známym okrem západoeurópskych štátov i v Česku, Slovinsku, Bosne a Hercegovine, Chorvátsku, Srbsku a od začiatku roka 2005 i na Ukrajine. A to v mene sloganu: ”Neckermann macht es möglich” – ”Neckermann to umožní”.


Takže: Luxus aj pre menej majetných? ...

Minister zdravotníctva Rudolf Zajac pripravil svoj druhý balíček, ktorý predpokladá finančnú spoluúčasť pacienta. Za návštevu u lekára či pobyt v nemocnici zaplatia od budúceho roku aj deti mladšie ako šesť rokov a ľudia v hmotnej núdzi. Rozhodol o tom návrh zákona o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby. Zákon je momentálne v pripomienkovom konaní a ak ho poslanci schvália, začne platiť už v apríli 2004.